W tym roku Le Tour de France Grand Depart odbywa się w Yorkshire. Pierwszy etap wyścigu rozpoczyna się już w ten weekend, 5 lipca.
Już w sobotę rusza Le Grand Depart
Kolarze przejadą przez następujące miejscowości: Leeds, Otley, Ilkley, Skipton, Kettlewell, Kidstones, Hawes, Muker, Reeth, West Tanfield, Masham, Ripon, Harewood, Burley-in-Wharfedale, Addingham, Grassington, Buckden, Aysgarth, Buttertubs Pass, Leyburn, Middleham, East Witton, North Stainley. Meta wyścigu znajduje się w malowniczym miasteczku Harrogate.

Dla amatorów dwóch kółek to wspaniała okazja, żeby na własne oczy podziwiać kolarzy, ich technikę jazdy i osiągnięcia. Niestety organizacja takiego wyścigu to również powód licznych utrudnień w ruchu.

Rowerzyści mają wyjechać z Leeds o godzinie 10.00, jednak cały karawan wyruszy w trasę już o 9:10. Pierwsi na metę mają dojechać około 14.46, ostatni – o 16.46. Nie oznacza to, że cała trasa będzie zamknięta dla ruchu przez większość soboty. Piesi i rowerzyści mogą poczekać około jedną godzinę, kierowcy samochodów znajdą się w nieco trudniejszej sytuacji – poczekają do przejechania całej karawany, której przejazd szacuje się na około 3 godziny przez dany punkt.

Źródło: http://letour.yorkshire.com/stage-1