Niedzielny spacer nie zawsze musi być kojarzony z nudnym, powolnym chodzeniem po okolicy. Mamy dla was 6 pomysłów na spędzenie jesiennego popołudnia w East Park w Hull! Wrażenia gwarantowane!

East Park to największy park w mieście, założony w 1887 roku w celu upamiętnienia złotego jubileuszu królowej Wiktorii. Co ważne, East Park to jeden z pierwszych tego typu kompleksów w całej północnej części Anglii! W ostatnim czasie park został powiększony, a jego infrastruktura zmieniona i rozbudowana – wszystko za sprawą pieniędzy pochodzących z grantu, jaki lokalne władze otrzymały właśnie na ten cel. Dzięki temu miejsce to latem tętni zielenią, a jesienią zachwyca feerią intensywnych barw z dominacją czerwieni i pomarańczu. A do tego oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego popołudnia!

W East Park każdy znajdzie coś dla siebie – to wspaniałe miejsce na uprawianie porannego joggingu czy wieczorny spacer z psem.

Poniżej prezentujemy 6 pomysłów na fantastyczne niedzielne popołudnie w East Park:

1. Zrelaksuj się przy pysznej kawie w Pavilion Cafe. Pavilion Cafe to kawiarenka oferująca domowej roboty wypieki i kawy, podawane w prawdziwie włoskim stylu. Doskonałym pomysłem może okazać się wizyta w Pavilion Cafe w celu wypicia znanej wszystkim „angielskiej herbatki”. Warto odwiedzić to dość popularne miejsce i spędzić w nim kilka miłych chwil, gdy za oknem szaruga.

2. Poznaj niezwykłe zwyczaje zwierząt! W parku funkcjonuje sprawnie centrum, w którym zgromadzono w celach dydaktycznych wiele gatunków zwierząt, w tym egzotycznych. Można obejrzeć w tym miejscu kolorowe węże, przerażające, olbrzymie pająki, czy urocze jaszczurki. Dzieci z pewnością będą zachwycone świnkami morskimi i owieczkami, które również mieszkają w tym miejscu. Wstęp bezpłatny!

3. Przepłyń się rowerem wodnym po jeziorku. To zdecydowanie propozycja odpowiednia na lato lub bardzo wczesną, ciepłą jeszcze jesień. Każdy, kto chce poznać East Park z nieco innej perspektywy, może za niewielką opłatą wynająć rower wodny w kształcie łabędzia lub niewielką łódkę i popłynąć wprost przed siebie, oglądając park od zupełnie innej strony. Emocje zapewnione! Koszt wypożyczenia roweru wodnego to 2,5 funta.

4. Lubisz aktywnie spędzać czas? Objedź park na rowerze! W posiadaniu parku znajduje się wiele rowerów, w tym także dostosowane do potrzeb dzieci czy osób niepełnosprawnych. W niedzielne popołudnie każdemu może przydać się nieco ruchu na świeżym powietrzu. Zachęcamy do zwiedzania parku na dwóch kółkach! Opłata za wypożyczenie roweru wynosi 2,5 funta (jedna osoba) lub 5 funtów (dla całej rodziny lub grupy osób).

5. Przechadzaj się po ścieżkach, zbieraj liście, usiądź na ławce i wygrzewaj twarz w jesiennym, przyjemnym słońcu. Pokaż swoim dzieciom, jak wiele frajdy może przynieść wizyta w pobliskim parku! Opowiedz im o historii tego miejsca, opowiedz o historii miasta, w którym przyszło im mieszkać. Wykaż się kreatywnością!

6. Nie boisz się wody? Naprawdę dużej wody? Jeśli nie, Splash Boat może być idealną atrakcją dla całej rodziny. Dostępna w ciepłe dni, wiekowa łódka zjeżdża po szynie do jeziora, by potem zostać wyciągnięta do góry za pomocą liny. Mokre ubranie i świetna zabawa zagwarantowana.

Infrastruktura parku jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Toalety znajdują się w Pavilion Café i przy mini zoo. East Park położony jest na wschód od centrum miasta, przy ulicy Holderness Road. Oddzielne wejścia do parku znajdują się ponadto przy ulicach: East Park Avenue, Summergangs Road oraz James Reckitt Avenue. Jeśli zamierzasz wybrać się do parku samochodem, nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem miejsca do parkowania. Parkingi są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Umożliwiają także bezpieczne pozostawienie roweru.

Zapraszamy do East Park!Źródło: http://www.hullcc.gov.uk