Inwestorzy nie przestają zmieniać oblicza naszego miasta. Pojawił się pomysł wyremontowania budynku King William House przy Market Place w Hull. Sprawdź, co będzie w środku!

King William House słynie z dużej, lustrzanej płaszczyzny na froncie, w której odbija się kościół pw. Świętej Trójcy. Wybudowano go w 1975 roku. Obecnie mieści w sobie sklep należący do sieci Argos oraz wielopiętrowy parking mogący pomieścić do 600 samochodów. Część lokali położonych na najwyższych piętrach jest jednak niezagospodarowana. Inwestor chce to zmienić i stworzyć w tym miejscu lokale mieszkalne (w sumie 30 mieszkań, zarówno kawalerek, jak i większych apartamentów). Na samej górze znajdzie się taras o dużej powierzchni. W lokalach położonych na najniższych piętrach, od strony ulicy, będą z kolei urokliwe restauracje i kawiarnie.

Projekt opisujący planowane zmiany został przesłany do urzędu miejskiego w Hull.

Dyrektor agencji nieruchomości Garness Jones, która pośredniczyła w sprzedaży budynku King William House Paul White, powiedział, że wciąż trwa współpraca z nowym nabywcą nieruchomości, a celem jest znalezienie partnerów chętnych do wzięcia udziału w inwestycji.

Dyrektor White zapewnił, że w ustalenie szczegółów tej współpracy i sam wybór partnerów włożone zostanie dużo pracy — a wszystko po to, żeby inwestycja zrealizowana była w taki sposób, by pasowała do otoczenia i jak najlepiej wpisywała się w klimat tej części miasta. Pod uwagę brane są przy tym inne inwestycje realizowane w okolicy, w tym Hull Fruit Market.

Inwestor czeka na zgodę urzędników, a my zdradzamy, że budynek po remoncie nie będzie mieć już szklanego frontu, z którego jest znany w Hull. Niemniej jednak wciąż będzie ciekawy!