Przy drodze krajowej A1079, łączącej Hull i York, staną pierwsze w East Riding fotoradaty mierzące średnią prędkość pojazdu. Maszyny wyprodukowano w celu walki z kierowcami, którzy zwalniają tylko na chwilę przed samym radarem.
Nowe fotoradary na drogach East Riding
Za ustawienie nowych fotoradarów odpowiedzialne jest Safer Humber Roads. Ruth Gore, jej przedstawicielka, powiedziała, że termin użyteczności 14 fotoradarów zainstalowanych w 2006 r. zbliża się do końca. „Widzimy, że niektórzy ludzie uprawiają camera-surf (czyli zwalnianie tylko bezpośrednio przed radarem), co jest niebezpieczne i powoduje tworzenie się zatorów na małych odcinkach” mówi. „Fotoradary mierzące średnią prędkość pojazdu oznaczają, że ludzie muszą jechać z dozwoloną prędkością na całej drodze” (cyt. za: thisishullandeastriding).

Za przekroczenie prędkości kierowcom grożą mandaty w wysokości 100 funtów (stawkę niedawno podniesiono z 60 funtów) oraz 3 punkty karne.

Od momentu postawienia fotoradarów liczba mandatów wystawianych za przekraczanie prędkości wyraźnie zmalała. Gore ma nadzieję, że teraz również tak będzie, co poprawi nie tylko bezpieczeństwo na drogach, ale także usprawni ruch.

Instruktor jazdy Phillip Cawkwell uważa jednak, że ograniczenie może być problematyczne dla niektórych kierowców. Mówi: „Musisz być bardzo skoncentrowany, żeby trzymać się stałej prędkości. Czasem, kierowcy mogą być zmuszeni do jechania z większą prędkością, kiedy ktoś jest za nimi”.