Wielki powrót sieci marketów Netto do Hull.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli właścicieli sieci, wybudowany zostanie w naszym mieście drugi sklep sieci Netto.  Miałby on powstać na obszarze położonym przy skrzyżowaniu Wawne Road i Bude Road, który miasto przeznaczyło pod inwestycje związane z handlem.

W tej chwili władze miasta debatują nad tym, czy powinny wydać zezwolenie na wybudowanie marketu duńskiej sieci w tym miejscu. Odpowiedzialny za gospodarowanie przestrzenią w mieście Nick Howbridge powiedział, że obszar położony przy Wawne Road i Bude Road jest atrakcyjny dla wielu przedsiębiorców. Zwrócił uwagę na to, że podnosi to wartość działki.

Ziemię pod pierwszy w Hull supermarket sieci Netto sprzedano inwestorowi za 5 milionów funtów.

Jest wielce prawdopodobne, że miasto wyda zgodę na to, by w Hull powstał kolejny sklep Netto. Na etapie konsultacji społecznych okazało się bowiem, że w tej okolicy potrzebna jest inwestycja tego typu.

Inwestor planuje wybudowanie także parkingu samochodowego, oprócz marketu, którego powierzchnia może wynieść do 1400 metrów kwadratowych.

Władze miasta zaznaczają również, że z powstaniem sklepu wiązać się będzie utworzenie kilkudziesięciu miejsc pracy, które w dużej mierze zostaną obsadzone najprawdopodobniej mieszkańcami Hull i okolic.

Sieć Netto weszła na brytyjski rynek po raz pierwszy w 1990 roku. W maju 2010 roku na Wyspach znajdowało się ponad 190 sklepów należących do spółki Dansk Supermarked A/S. W tym samym roku zdecydowano jednak o sprzedaży marki netto — kupiła ją sieć Asda.

Wielki powrót Netto na brytyjski rynek nastąpił w 2014 roku. Wówczas Dansk Supermarked  na spółkę z Sainsbury’s utworzyła pierwszy po krótkiej przerwie market Netto w Wielkiej Brytanii.