Temperatura stopniowo spada. Meteorolodzy ostrzegają — nadciąga zima, będzie coraz chłodniej. W takiej sytuacji należy pamiętać o bezdomnych, dla których niskie temperatury mogą okazać się śmiertelne. 

Na jaką pomoc (i gdzie?) mogą liczyć bezdomni w Hull?

Darmowe noclegi dla bezdomnych oferuje schronisko Roper Street Winter Shelter (czynne od 21.00 przez całą zimę aż do końca marca).

Nocować można również w schronisku Futures Assessment Centre w Westbourne House. Tam dostępne są także prysznice, a bezdomni mogą liczyć na kubek gorącej herbaty. Oprócz tego pracownicy Futures Assessment Centre udzielają wskazówek, także w zakresie wsparcia socjalnego, na jakie liczyć mogą najubożsi mieszkańcy Wielkiej Brytanii.

Po pomoc w zakresie zdrowia psychicznego i wsparcie, a także po wskazówki — jak wyjść z bezdomności, można udawać się do Hull & East Yorkshire Mind  w Wellington House. Centrum czynne jest od 9.00 do 17.00.

Pomoc oferuje także centrum YMCA-Humber Turning Point (48 Pearson Park). Nie mogą z niej skorzystać osoby karane.

Po świeże ubrania i w celu wzięcia prysznica można pójść do Selby Street Mission przy Selby Street (ubrania rozdawane są od 10.00 do 12.00).

Specjaliści z Community Linx (William Booth House, 2 Hessle Road) oferują doradztwo w zakresie wychodzenia z bezdomności. Czynne od 9.00 do 17.00.

W Hull HARP – Dock House bezdomni mogą skorzystać z pralki, wziąć prysznic i zjeść pożywne śniadanie (od 9.00 do 10.00).

W banku żywności Hull Food Bank, Waltham Street, Jubilee Church uprawnione osoby mogą odbierać produkty spożywcze. Tam także można spotkać wolontariuszy, którzy doradzą, dokąd udać się, by uzyskać uprawnienia do otrzymywania darmowych posiłków w banku żywności.

Więcej informacji  na temat tego, gdzie po pomoc zgłaszać mogą się bezdomni, znaleźć można na stronie internetowej: http://humberhelp.co.uk. Przypominamy, że pomoc bezdomnym jest moralnym obowiązkiem każdego z nas — tym bardziej teraz, kiedy temperatura za oknem spada poniżej zera.