hull carnivalPo zeszłorocznym sukcesie, karnawał wraca do Hull rownież tego roku. Odbędzie się 21 maja w centrum miasta. Jest to darmowa impreza skierowana głownie dla rodzin. Wielką atrakcją będzie parada, która w tym roku będzie miała turystyczny temat. 300 członków parady będzie przemierzało ulice miasta pieszo, tańcząc i na rowerach.

Przemarsz rozpocznie się pod Hull College o godzinie 12 w południe. Wzdłuż ulicy King Edward Street, Queens Gardens i the Rose Bowl będzie ustawionych około 50 straganów, które bedą czynne od godziny 11:00 do 16:00. W Queens Gardens będzie wiele atrakcji takich jak skate park, ściany do wspinaczki, strzelnica oraz elementy z sił zbrojeniowych.
Dzieci mogą oglądnąć pokaz magika, modelować balony i tradycyjnie, malować buzie. Dodatkowym atutem bedą warsztaty kreatywności z dobrze znanego Scrapstore oraz przedstawienia taneczne wykonywane przez Hull Samba Band.

COOLture jest międzykulturowym wydarzeniem odbywającym się w Hull rownież 21 maja w godzinach od 13:00 do 16:00. Impreza będzie miała miejsce w Hull City Hall. Młodzi ludzie bedą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach tanecznych, teatralnych, artystycznych i językowych. Na terenie Queens Gardens i the Rose Bowl będzie można podziwiać występy Hull Ukulele, taneczne i gimnastyczne pokazy First Step Sports i Sutton Village Gym oraz pokazy judo – Hull Judo. Usłyszymy rownież muzykę w wykonaniu Training Percussion Group – w uliczce o nazwie Jameson Street.

Więcej informacji: Hull City Council.

fot. Hull Daily Mail