Każdy, kto poszukuje wrażeń tego lata, powinien wybrać się na starcie rycerskie, które zostanie zorganizowane już za kilka dni w Fort Paull, niezwykłym, historycznym miejscu! Dorośli i dzieci, młodzi i starzy – wszyscy są mile widziani. Zafunduj swoim pociechom frajdę na koniec wakacji!
Prawdziwa bitwa rycerska już za kilka dni w Hull!
W powietrze polecą strzały wystrzelone z prawdziwych łuków, słychać będzie uderzenia mieczów o repliki tarcz rycerskich. Rycerstwo angielskie powraca bowiem, by stoczyć jedyną taką bitwę w roku, a po niej ucztować, zgodnie ze starodawną tradycją. Organizatorzy (Muzeum Fort Paull) zachęcają rodziców do przyprowadzenia dzieci, by mogły poznać kawałek historii w sposób nieco ciekawszy niż przy pomocy podręcznika do nauki tego przedmiotu.
Niezwykłość tego wydarzenia podkreśla miejsce, w którym się odbędzie – Fort Paull został wybudowany za czasów panowania króla Henryka VIII czyli w XVI wieku. Początkowo jego zadaniem była obrona okolicznych wiosek i portu – Kingston Upon Hull. Na przestrzeni lat miejsce to było stopniowo rozbudowywane, nadal jednak zachowało swój warowny charakter – odegrało dużą rolę w kolejnych wojnach, w tym podczas wojny domowej w Wielkiej Brytanii, kiedy to jego głównym zadaniem było strzeżenie bezpieczeństwa mieszkańców miasta Hull.

W tej chwili w Fort Paull znajduje się prężnie działające muzeum, organizujące nie tylko wiele wystaw, lecz również mnóstwo ciekawych imprez, pozwalających poznać historię w ciekawy sposób. Jednym z nich jest prezentowana bitwa rycerska, która odbędzie się już za kilka dni!

Święto rycerskie potrwa dwa dni: rozpocznie się w niedzielę 25 sierpnia, a zakończy w poniedziałek 26 sierpnia. Każdego dnia Fort Paull Museum przy Battery Road w Paull koło Hull (HU12 8FP) będzie można odwiedzić w godzinach 10.00 – 18.00.

Niestety, udział w wydarzeniu jest płatny. Cena biletu normalnego wynosi 6 funtów, natomiast zniżkowego 5 funtów. Istnieje możliwość wykupienia biletów rodzinnych: za dwoje dorosłych i dwoje dzieci płacimy wówczas 18 funtów. Duże zniżki – jak podają organizatorzy – możliwe są dla grup zorganizowanych. Więcej informacji na ten temat można otrzymać pod numerem telefonu 01482 896236.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: http://www.visithullandeastyorkshire.com/thedms.aspx?dms=13&feature=1005&venue=2297394&easi=true&groupid=1&nd=All&startdate=Today&lstat=1. Ciekawostki na temat samego muzeum znajdziemy natomiast na jego oficjalnej stronie internetowej: http://www.fortpaull.com/. Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatorów!

Źródła: www.fortpaull.com, www.visithullandeastyorkshire.com