Po raz pierwszy do publicznej wiadomości podano najnowsze plany reorganizacji Hull Fruit Market. Zgodnie z nimi, teren od Castle Street aż do estuarium Humber ma łączyć style nowe ze starymi.
Znamy plany renowacji Hull Fruit Market
Na obszarze między Castle Street a River Humber ma powstać około 110 nowych domów, z czego dwie budowle z dużymi dziedzińcami. Nowe powierzchnie biurowe i sklepowe mają pojawić się przy galerii sztuki międzynarodowej, która stanie przy Castle Street i będzie skierowana w stronę mostu Myton Bridge. Humber Street i Pier Street mają być przeznaczone wyłącznie dla pieszych, a nieużywane dziś sklepy sprzedające świeże warzywa i owoce zostaną odnowione. Proces rewitalizacji tej zapomnianej przez lata dzielnicy ruszy pełną parą.

Pierwsze pomysły dotyczące skonstruowania na Fruit Market wyjątkowego obszaru sztuki i kultury zostały ujawnione podczas poniedziałkowych konsultacji społecznych. Pomysł pochodzi od dewelopera z Hull Wykeland i firmy budowlanej Beal Homes, które połączyły się, by startować w przetargu do remontu tego obszaru.

Wydaje się, że mieszkańcom i przedstawicielom lokalnego biznesu pomysł przypadł do gustu. Brain Ellis, 69 lat, powiedział: „Dokładnie tego potrzebuje ta dzielnica. Mam nadzieję, że inwestycja będzie gotowa do roku 2017, kiedy to nasze miasto obejmie tytuł City of Culture 2017. Najważniejszą sprawą, jaką trzeba tutaj się zająć, są chodniki i drogi, ponieważ są naprawdę w złym stanie” (cyt. za hulldailymail.co.uk). Elizabeth Armitage, 81 lat, która do Hull przeprowadziła się 12 lat temu, dodaje: „Uważam, że te plany są bardzo dobre, ponieważ ten obszar jest bardzo wyjątkowy, a oni zdaje się robią wszystko, by zachować jak najwięcej starych budynków”.

Hull City Council ma do maja przyszłego roku dokonać wyboru planu i firmy, która wprowadzi go w życie.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/