Wielka Brytania jest piękna. To nie podlega żadnej dyskusji. Przedstawiamy 6 cudownych miejsc na Wyspach, które z pewnością warto zobaczyć na własne oczy.

1. Cheddar Gorge, Somerset — tak, nazwa tego miejsca pochodzi od sera Cheddar. Cheddar Gorge to jaskinia głęboka na ponad sto metrów. Warto ją zobaczyć, bo jest piękna, a poza tym to właśnie tutaj odnaleziono najstarszy szkielet w Wielkiej Brytanii!

2. Smoo Caves, Scottish Highlands — to kolejna jaskinia, tym razem o wiele płytsza, ale równie fascynująca. Można ją zwiedzać z perspektywy łodzi. To powoduje, że wycieczka do Smoo Caves jest jeszcze ciekawsza. A gdy dodamy, że jest tu także wysoki na 20 metrów wodospad… Koniecznie musisz tu przyjechać.

3. Minack Theatre, Land’s End, Kornwalia, — o tym miejscu pisaliśmy już w jednym z naszych materiałów prezentujących UK. Minack Theatre znajduje się około 4 mile od Land’s End w Kornwalii (Anglia). Wybudowano go na zboczu góry skierowanym w stronę morza. To miejsce jest magiczne i przywodzi na myśl starożytną Grecję, Włochy czy Turcję. Zapraszamy w to miejsce!

4. Portmeirion, Północna Walia — Portmeirion to kolorowe miasteczko. Wygląda jak żywcem wyjęte z bajki! Budując Portmeirion chciano odwzorować włoskie miasteczka, położone na wzgórzach schodzących do morza. I tylko szkoda, że to morze takie zimne…

5. Seilebost Beach, Isle of Harris, Szkocja — Seilebost Beach uznana została za jedną z najładniejszych plaż na świecie. Warto tu przyjechać, jeśli jesteś osobą, która nie przepada za tłumami turystów. Bo ze względu na lokalizację Seilebost Beach jest to miejsce spokojne, położone z dala od popularnych szlaków turystycznych.

6. Penshaw Monument, Sunderland — to kopia greckiej świątyni Hefajstosa. Wybudowano ją w 1844 roku. Robi imponujące wrażenie oglądana z daleka. A od 2011 roku można zwiedzać ją także, wchodząc po schodach na sam szczyt. Widok z góry jest niesamowity. To po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy!