Już wkrótce rozpocznie się czas świątecznych ferii wielkanocnych. Kiedy dokładnie wypada w tym roku i jak długo trwa w naszym regionie?

Wielkanocne ferie świąteczne zaczynają się w tym roku 25 marca i potrwają do 10 kwietnia (zgodnie z informacją podaną na stronie internetowej Hull City Council). Rodzicom przypominamy jednak o tym, że te daty są jedynie sugestią dla dyrekcji poszczególnych placówek znajdujących się w mieście. Oznacza to, że dyrektor może zarządzić inne daty ferii świątecznych. Dlatego informację należy zawsze potwierdzić.

Dlaczego dyrekcja może zmieniać daty ferii świątecznych?

Dyrekcja ma do tego prawo od niedawna. Chodzi o to, by dyrektor mógł pójść na rękę rodzicom i przesunąć ferie lub wakacje w stosunku do dat ogólnokrajowych. Dzięki temu mogą oni wyjechać z dziećmi korzystając na przykład z tańszych biletów lotniczych (jeśli jadą za granicę), nie musząc przy tym zabierać dzieci z zajęć szkolnych. Przypominamy o tym, że za nieuzasadnione nieobecności dziecka w szkole w Anglii grożą surowe kary pieniężne. Więcej o tej sprawie pisaliśmy na przykład tutaj.

Co robić, by dzieci nie nudziły się podczas ferii?

Tegoroczne ferie świąteczne są długie. Ze względu na święta szkoły będą okresowo zamknięte — oznacza to, że nie będą mogły zaoferować żadnych zajęć dodatkowych. W tej sytuacji polecamy zabrać dzieci na wycieczkę. Proponujemy na przykład takie atrakcje:

  • Wheelgate Family Park, Flamingo Park oraz Cleetorpes — więcej tutaj
  •  Diggerland, Beamish, Hull Farm Park — sprawdź sam!
  • wycieczka po najciekawszych, choć zapomnianych i stosunkowo mało popularnych miejscach w Hull — przeczytaj więcej tutaj
  • wycieczka do ciekawego Hedon Museum — sprawdź, dlaczego warto!
  • Withernsea Lighthouse — więcej w tym artykule
  • spacer w pięknej okolicy — Flamborough Head — zobacz, jak trafić

 

Zachęcamy do szukania inspiracji w dziale Informatory na naszej stronie. Znajdziesz tam wiele pomysłów na wycieczkę w gronie rodzinnym oraz ciekawe materiały przedstawiające historię Hull. Zapraszamy!