Firma Smith & Nephew zamierza kontynuować inwestowanie w Hull i rozwijać swój zakład przy Hessle Road. Oznacza to, że do zespołu liczącego obecnie około 1600 pracowników dołączą kolejni.

Plany rozwoju firmy muszą jeszcze zostać zaakceptowane. Jeśli tak się stanie, powstaną 53 nowe miejsca pracy w Hull. Firma planuje przesunąć część etatów z Yorku do Hull w związku z ogólnobrytyjskim programem, którego celem jest wzmocnienie współpracy pomiędzy poszczególnymi zakładami i laboratoriami należącymi do Smith & Nephew.

Obecnie w zakładach Smith & Nephew przy Hessle Road w Hull znajdują sie przede wszystkim laboratoria, centrum rozwoju i planowania oraz centrum administracyjne. Plany rozwoju zakładu uwzględniają przekształcenie części powierzchni biurowej w specjalistyczną, co będzie wiązać się z zamontowaniem specjalistycznych instalacji w budynkach.

Zakłady w Hull rozwijane są bardzo dynamicznie. Firma Smith & Nephew podała, że od początku 2011 roku zainwestowała w nie w sumie 50 milionów funtów. Część z tych pieniędzy została przeznaczona na zainstalowanie systemów przeciwpowodziowych. W 2013 roku część fabryki znalazła się pod wodą podczas powodzi. Zarząd chce uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości. Rzecznik Smith & Nephew podkreśla, że nowe inwestycje w Hull i ciągły rozwój fabryki pokazuje, że zarządowi zależy na rozwoju w tym regionie. „To bardzo dobra wiadomość dla Hull” — mówi.

Firma Smith & Nephew została założona w naszym mieście w 1856 roku. Po I wojnie światowej jej siedziba znalazła się przy Hessle Road, czyli tam, gdzie obecnie. Centrala Smith & Nephew znajduje się w Watford. Tylko jeden oddział zarządzany jest nadal z siedziby w Hull.

W latach 90. XX wieku firma zdecydowała o przeniesieniu się do Yorku i zajęciu przestrzeni w York Science Park. Umowa wygasa jednak w 2017 roku, dlatego możliwe będzie przeniesienie części etatów do Hull.