Tragiczny wypadek, jaki miał miejsce w środę rano, zebrał śmiertelne żniwo. W zderzeniu Forda Focusa i vana marki Citroen zginęły trzy osoby, a dwie – z licznymi obrażeniami – pozostają w szpitalu. Kierowca vana został wypisany ze szpitala w tym samym dniu.
Tragiczny wypadek. Trójka Polaków nie żyje
Do śmiertelnego wypadku doszło na drodze B1248 pomiędzy miejscowościami Wetwang a Norton, kilka minut po godzinie szóstej rano. Ford Focus, którym do pracy jechała piątka Polaków, zderzył się z vanem marki Citroen. Trójka pasażerów: 40 – letnia kobieta, jej 18 -letni syn, a także 47 – letni mężczyzna zginęli na miejscu. Pozostali Polacy, mężczyźni w wieku 30 i 37 lat, z poważnymi obrażeniami, zostali przewiezieni do szpitala w Hull. Do tej pory policja nie ujawniła tożsamości zarówno osób zmarłych, jak i poszkodowanych.

Kierowca vana, 48-letni mieszkaniec Pickering, został zabrany do York District Hospital, ale wypisano go jeszcze tego samego dnia.

Rzecznik prasowy policji potwierdza, że pasażerami Forda byli Polacy. Jechali do pracy w fabryce Karro Food Group w Malton. W imieniu firmy wypowiedział się dyrektor działu kadr Charles Pascall: „Jesteśmy w szoku po tym, co się stało. Bardzo nas zasmuciła wiadomość o śmierci trzech naszych pracowników. Swoje myśli kierujemy w stronę rodzin zmarłych. Jesteśmy gotowi pomóc zarówno im, jak i kolegom osób, które zginęły” – oświadczył.

Po wypadku droga była zamknięta do późnych godzin popołudniowych.

Mieszkańcy Wharram, wioski, w której doszło do tragedii, od kilku lat z niepokojem patrzą na rosnącą liczbę kolizji na drodze B1248. To, co się zdarzyło to oczywiste nieszczęście, jednak nie jestem zaskoczony. W ciągu ostatnich kilku lat takich wypadków śmiertelnych było tu sporo – powiedział Roger Kay, przewodniczący rady parafialnej Wharram-le-Street. Nadmienić należy, że w 2004 na tej samej trasie w zderzeniu dwóch autobusów wiozących pracowników z Hull do Malton, zginął kierowca jednego z nich, a dziewięciu pasażerów zostało rannych. Zarówno zmarły kierowca, jak i poszkodowani byli pracownikami fabryki Malton Bacon Factory.

„Policja szuka świadków feralnego zdarzenia. Ustalono, że jednym ze świadków mógł być kierowca busa, który przejeżdżał tamtędy na krótko przed kolizją. Mężczyzna mógłby być kluczowym świadkiem, zachęcamy go, by się u nas pojawił lub zadzwonił pod numer 101” – kończy rzecznik policji.

Rodzinom i przyjaciołom ofiar składamy szczere wyrazy współczucia.

Msza Święta w intencji tragicznie zmarłych, a także walczących o życie Polaków, zostanie odprawiona w sobotę, 30. listopada, w kościele pw. św. Karola Boromeusza (St Charles), Jarrat Street, o godzinie 18.30.