Cykl wydarzeń Made in Hull, inaugurujący kampanię Hull UK City of Culture 2017 odniósł taki sukces w minionym tygodniu, że jedną z instalacji, która cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem publiczności, postanowiono zachować i prezentować jeszcze przez jakiś czas!

Instalacja Amuse Agents, stworzona przez artystę Prestona Likely’ego, znajduje się przy Whitefriargate i imituje wystawę sklepową. Tym jednak różni się od zwykłych okien lokali handlowych, że w całości pokryta jest wymyślonymi, humorystycznymi ogłoszeniami, które w mianowniku mają Hull.

Organizatorzy Hull UK City of Culture 2017 zaobserwowali, że instalacja cieszyła się tak dużą popularnością publiczności, że szkoda byłoby ją tak po prostu zlikwidować. Dlatego podjęli decyzję, że jeszcze przez jakiś czas będzie można ją oglądać.

Autor wystawy, Preston Likely, przyznał, że odkąd usłyszał po raz pierwszy, że w planach jest zorganizowanie wydarzenia Made in Hull, marzył, by móc stać się jego częścią. „”Dlatego bardzo ucieszyłem się, kiedy otrzymałem telefon z taką propozycją od dyrektora artystycznego Hull UK City of Culture 2017” — mówi.

Instalacja Amuse Agents powstała na bazie książki o tym samym tytule, napisanej przez Likely’ego jakiś czas temu. Publikacja zawierała setki fikcyjnych, zabawnych ogłoszeń. Artysta postanowił wybrać najciekawsze z nich, dopisać nowe i upewnić się, że są związane w jakiś sposób z Hull, a następnie zaprezentować je w innowacyjnej formie szerszej publiczności. Ten pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę!

„Pracę nad projektem zacząłem w październiku. Ogłoszenia pisałem po nocach. Byłem zmęczony, muszę przyznać, że ta praca była dla mnie sporym wyzwaniem” — przyznał Likely.

W sumie na wystawie znajduje się 150 ogłoszeń. Niektóre z nich naprawdę mogą rozśmieszyć! Jak to, w którym ktoś proponuje, rozchodzenie nowych, nieużywanych butów w cenie 10 funtów za każde 3 mile. „Potrafię rozchodzić męskie, damskie i dziecięce buty. Proszę o kontakt” — brzmi podsumowanie.

Zachęcamy do obejrzenia instalacji wszystkich tych, którzy nie mogli wziąć udziału w Made in Hull!