Trzy dni poświęcone w pełni jedzeniu – jego różnorodności, smakom z całego świata, wykwintnym potrawom i przekąskom, które można wyczarować w kilka minut – czy może być coś bardziej apetycznego? Festiwal odbędzie się w dniach 7 – 10 sierpnia 2014r.
Yum! Festival znowu w Hull
Na tym festiwalu nie ma głównej sceny, jest za to Danie Główne i to właśnie ono będzie sercem Yum! 2014. To właśnie tutaj codziennie między 11.00 a 18:00 odbywać będą się najważniejsze wydarzenia, w tym pokazy gotowania na żywo, które cieszyły się ogromną popularnością w roku ubiegłym. Nowością na festiwalu będą także wieczory tematyczne, odbywające się w godzinach od 18:00 do 21:00. W ich trakcie zobaczymy nie tylko jak można przygotowywać różne dania, ale również posłuchamy klimatycznej muzyki, wypijemy napoje oraz dowiemy się czegoś więcej na temat tradycji danego regionu. Chociaż Yum! prezentuje kuchnie z całego świata, pierwszy wieczór zostanie poświęcony tradycyjnej kuchni brytyjskiej. Piątek należeć będzie do Texasu, a sobota do Indii.

Ze smakami całego świata będzie można zapoznać się w otwartym po raz pierwszy obszarze „Around The World”. Swój udział zapowiedziały takie miejsca jak Alessandro’s, Flaming Tasty, Fuel Coffee cart @benahmed czy Rolling Smoke i wiele, wiele innych.

W czasie festiwalu odbywać będzie się wiele wydarzeń i konkursów – do wygrania zniżki w restauracjach i kupony na darmowe dania. Warto wymienić także darmowe warsztaty zdobienia ciast, które odbywać się będą w Princes Quay. Organizatorzy zapraszają do przyjścia z dziećmi lub samemu. Vegetable Patch ma zaś zapewnić dzieciom jeszcze więcej atrakcji niż w roku ubiegłym.

Yum! Festiwal to święto nie tylko jedzenia, ale również picia. Przez zbliżające się trzy dni będzie nie tylko można posmakować i kupić alkohole z różnych części świata, ale i dowiedzieć się wszystkiego na temat łączenia napojów z jedzeniem dla stworzenia najlepszych i najbardziej zaskakujących kombinacji.

Na miejscu oczywiście pojawią się stoiska z lokalnymi przysmakami oraz miejsca zabaw dla dzieci. Wydarzenia odbywać się będą na terenie całego miasta.


Źródło: http://www.yumfestival.co.uk