Jeszcze w tym roku ma ruszyć pierwsze bezpośrednie połączenie kolejowe między Beverley a Londynem. Potrzeba tylko zgody Network Rail, ale póki co wszystko idzie zgodnie z planem.

Dotychczas, żeby dostać się do Londynu, pasażerowie z Beverley musieli przesiadać się w Hull. Bezpośrednie połączenie umożliwiłoby im dostanie się do stolicy szybciej oraz pomogłoby zwiększyć ilość turystów w East Riding. Operatorem nowego połaczenia będzie First Hull Trains. Louise Mendham, specjalistka firmy do spraw planowania, mówi: „To połączenie jest czymś, o czym mieszkańcy Beverley i East Riding mówili nam od dawna. To również część naszych ambitnych planów na ten rok, dzięki którym East Riding ma być połączone ze stolicą bezpośrednimi połączeniami na nieznaną dotąd skalę” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

First Hull Trains o nowe połączenie stara się od maja ubiegłego roku. Aby otrzymać na nie zgodę od Network Rail musi udowodnić, że będzie ono opłacalne. „Wiele miesięcy zajęło nam dotarcie do tego miejsca i póki co wszystko idzie zgodnie z planem” – komentuje Mendham. Jeżeli połączenie dojdzie do skutku, pociągi z Beverley będą wyjeżdżać o 6:02 rano i przejeżdżać przez Hull, Brough, Howden, Doncaster, Retford i Grantham, by zajechać na londyńską stację King`s Cross o 9:16 rano. Pociąg powrotny z Londynu wyjedzie o 18:50 i do Beverley wróci o 21:46. Pociąg kursować będzie od poniedziałku do piątku.

Chris Try, 59-letni księgowy z Beverley twierdzi, że nowe połączenie będzie bardzo wygodne i dobre dla biznesu. „To będzie świetne dla ludzi, którzy chcą pojechać do Londynu zobaczyć jakąś wystawę lub załatwić interesy. To także świetna nowina dla tych, którzy chcieliby przyjeżdżać do Beverley na weekend i wrócić do Londynu w poniedziałek rano”. Mężczyzna dodaje też, że w ten sposób będzie mu o wiele łatwiej przyjeżdżać po znajomych – obecnie wygodniej było mu odbierać ich z Brough. Zdaje sobie też sprawę, że dla niektórych nowe połączenie ma jeszcze większe znaczenie: „Jako osoba, która ma 93-letnią matkę, która co jakiś czas wybiera się do Londynu wiem, jak ważne jest ograniczenie przesiadek do minimum. To będzie bardzo wygodne dla ludzi”.

Dla Fisrt Hull Trains to połączenie będzie pierwszym krokiem do rozwoju swoich usług, ponieważ – jak zaznacza Medham – „to zawsze otwiera nowe perspektywy na przyszłości”.