Policja weszła wczoraj (czwartek 17 lipca) do trzech domów w dzielnicy Gipsyville, w zachodnim Hull. Funkcjonariusze szukali dealerów narkotykowych.
Nalot policji na domy w West Hull
W policyjnej akcji wzięło udział 30 funkcjonariuszy. Aresztowano 53-letniego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie amfetaminy i chęć jej sprzedaży. W jego domu przy Hereford Street znaleziono także kradzione dobra o wartości 1.500 funtów.
Aresztowany mężczyzna właśnie miał napić się herbaty, kiedy policja wkroczyła do jego domu. Siedział w domu bez koszulki i oglądał telewizję. Jego mieszkanie było w nieporządku, a na stoliku obok herbaty stała butelka piwa i paczka papierosów. Na ścianie wisiał portret Muhamada Ali.

W czasie aresztowania pod domem zebrał się tłum sąsiadów. 76-letni Jack Hill mówi: „Dużo osób w okolicy zażywa i handluje narkotykami. To źle, bo mieszkają tutaj także dobre rodziny. Nie chcemy dealerów narkotyków blisko naszych dzieci i wnucząt” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Policjanci weszli także do dwóch domów przy Devon Street, ale ich mieszkańców nie było w domu.

Operacjami dowodził sierżant Jamie Campbell z Humberside Police. „Nasza akcja to jasna wiadomość dla wszystkich w Hull – będziemy działać szybko na bazie informacji dostarczanych nam przez mieszkańców” – zapowiada. „Znaleźliśmy ślady zażywania narkotyków we wszystkich przeszukanych mieszkaniach i liczne skradzione rzeczy w jednym z nich. Handel narkotykami i zażywanie narkotyków mają bardzo zły wpływ na lokalną społeczność”.

Humberside Police prosi każdego, kto ma podejrzenia związane z handlem narkotykami, o telefon pod 101 lub o anonimowy kontakt z organizacją Crimestoppers pod 0800 555111.0800 555111

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/You’ll need Skype CreditFree via Skype