Boulevard Academy w Hull będzie zupełnie nową placówką edukacyjną, dowodzoną przez Andy’ego Grace. Szkoła, której otwarcie przewidziano na wrzesień 2013 roku, będzie przeznaczona dla uczniów w wieku od 11 do 16 lat. Instytucja będzie się mieściła w okolicy Boulevard Stadium. Dyrektor ma dla niej bardzo konkretne i niezwykle ambitne plany.
Boulevard Academy - nowa szkoła średnia w Hull
Andy Grace został wychowany w rodzinie, w której edukacja stawiana była na pierwszym miejscu. Jako młody człowiek miał wpajane przez rodziców, że dzięki wiedzy może osiągnąć bardzo dużo. Dyrektor przyznaje, że sami nie byli bardzo dobrze wykształceni, jednak dbali o edukację swoich dzieci i nalegali, by kontynuowały one naukę. Jego ojciec zarabiał na życie ciężką pracą fizyczną i chciał za wszelką cenę oszczędzić takiego losu swoim dzieciom. Potem pojawiły się kolejne wzorce w postaci nauczycieli, szczególnie wuefisty uczącego przyszłego dyrektora Boulevard Academy. Grace przyznaje, że bardzo wiele zawdzięcza właśnie zajęciom z wychowania fizycznego – gdyby nie one nie uczęszczałby tak chętnie do szkoły. Mówi także, że to, czym był dla niego WF, może być dla innych literaturą lub matematyką. Ważny jest bodziec, który zmotywuje młodego człowieka do nauki.

Teraz Grace sam chce otoczyć opieką i zapewnić wysoki poziom nauczania wszystkim dzieciom, a przez to wyrównywać ich szanse, pokazując nowe możliwości, stojące przed nimi. Zamierza zrobić wszystko, by jakość świadczonych przez jego placówkę usług edukacyjnych była wysoka. Grace był przez pewien czas dyrektorem różnych placówek edukacyjnych, w tym szkoły średniej. Przyznał, że jest bardzo podekscytowany możliwością pracy z dzieciakami z Hull i umożliwienia im rozwoju na wysokim poziomie. Celem szkoły będzie pobudzanie zainteresowań najmłodszych i wskazywanie im właściwych ścieżek rozwoju.

Andy Grace powiedział, że obserwując młodzież w Hull doszedł do wniosku, że wielu młodych ludzi musi podróżować do szkoły położonej w zupełnie innej części miasta niż dzielnica, w której mieszka. Jest to pewnego rodzaju problem. Z tego powodu Boulevard Academy (z założenia) ma obsługiwać przede wszystkim uczniów z okolicy, czyli z zachodniej części Hull. Prośba o założenie szkoły w tym miejscu została także zgłoszona przez rodziców, których dzieci muszą przemieszczać się, by dotrzeć na zajęcia.

Grace zapewnia, że szkoła będzie się koncentrować przede wszystkim na tym, by uczniowie pokazali to, na co ich stać lub osiągali jeszcze więcej. Dyrektor powstającej placówki mówi, ze w stosunku dzieci należy mieć wysokie wymagania. Jeśli rodzice nie zawsze mogą poświęcić wystarczająco dużo czasu na pomoc w edukacji ich pociech, wówczas zajmą się tym wykwalifikowani nauczyciele z Boulevard Academy. Grace zapewnia rodziców, którzy zdecydują się posłać do nowej szkoły swoje dzieci, że jego kadra zrobi wszystko, by wydobyć z najmłodszych jak największy potencjał. Dyrektor sprawia wrażenie osoby, której niezwykle zależy na współpracy z rodzicami i zaufaniu z ich strony. Czuje się odpowiedzialny za los wszystkich uczniów, który od września zaczną naukę w jego placówce.

Rodzice zainteresowani wysłaniem dzieci do Boulevard Acdaemy proszeni są o kontakt pod numerem telefonu 07710022799. Więcej informacji na temat szkoły znajduje się na blogu: www.theboulevardacademy.co.uk.

Źródło: www.thisishullandeastriding.co.uk