We wtorek 23 kwietnia odbędzie się World Book Night. Tego wieczoru mieszkańcy będą mieć okazję, by spotkać się z trzema pisarzami związanymi z Hull. Impreza rozpocznie się o 18:00 w bibliotece głównej (Central Library) przy Albion Street.
Trzecia edycja World Book Night w Hull
Hull City Council`s Libraries zapraszają do udziału w imprezie, która odbywa się już po raz trzeci. Poza spotkaniem z wyjątkowymi autorami w Central Library, organizatorzy zapraszają na wystawy oraz inne atrakcje.

Program World Book Night:

18:15 – 18:45 – wystawa Book Sculpture zorganizowana przez Artlink;

18:45 – 20:00 – premiera książki Toma Palmera i Jamesa Innerdale`a pt. „Interchange”, zleconej do napisania przez Hull City Council dla uczczenia Rugby League World Cup, która odbędzie się właśnie w Hull. Tom Palmer opowiadać będzie o książce i współpracy z ilustratorem. Nie zabraknie też quizu na temat rugby oraz konkursu na strzelanie bramek.

20:15 – 21:15 – lokalny autor Pete Allen opowie o swojej książce pt. „ Roamin’ the Range Together”, w której opowiada o dorastaniu na Boulevard, swojej miłości do rugby i wspieraniu Hull FC.

Albo
20:15 – 21:15 – w tym samym czasie odbędzie się spotkanie dla tych, którzy niekoniecznie są fanami rugby. Val Wood, bestsellerowy powieściopisarz, wygłosi wykład pt. „Powieść jest zwierciadłem przechadzającym się po gościńcu”. Odczyt, którego tytuł jest cytatem zaczerpniętym ze Stendhala, opowiadać będzie o zamienianiu historycznych faktów w historyczną fikcję.

Wszyscy goście na koniec wieczoru będą mieli okazję wybrać darmową książkę od czytelników, którzy zdecydowali się dobroczynnie oddać powieści z listy World Book Night. Dla czytelników nadarzy się też okazja zdobycia książek z podpisami autorów wygłaszających odczyty.Źródło: www.hullcc.gov.uk