Zbliża się 3. edycja festiwalu polskiego kina za granicą Play Poland Film Festival. Wśród pokazywanych filmów znajdą się te, które wybrane zostaną większością głosów widowni.
Wybierz, co chcesz obejrzeć na tegorocznym Play Poland Film Festival
W tym roku święto polskiego filmu będzie obchodzone w dziesięciu miastach Wielkiej Brytanii i Irlandii: Edynburgu, Glasgow, Dundee, Aberdeen, Belfaście, Londynie, Oksfordzie, Birmingham, Newcastle, Sunderland, a ponadto także w Ottawie, Oslo, a nawet Szanghaju. Pokazy filmów organizowane są przez Polish Art Europe, organizację promującą polską kulturę i sztukę za granicą.

Każdy kto weźmie udział w ankiecie, będzie mógł wybrać do 6 z 26 proponowanych tytułów, które chciałby zobaczyć w trakcie trwania festiwalu. Wśród nich najgłośniejsze pozycje z 2012 i 2013 r., to między innymi: Bez Wstydu, Drogówka, Nad Życie, Obława, Pokłosie, czy wzorowany na amerykańskich filmach akcji Sęp. Można też zaproponować pozycje spoza listy.

Poza projekcjami filmów w ramach festiwalu odbędą się również spotkania z twórcami, warsztaty filmowe oraz wystawy plakatów.


Źródło: www.emito.net