W okresie Wielkanocy jedna z przelotowych ulic w East Hull będzie zamknięta. Powodem są prace związane z wymianą instalacji gazowej znajdującej się pod ulicą. Należy spodziewać się dużych korków.

Aż przez pięć dni kierowcy jeżdżący Leads Road będą musieli zmagać się z korkami. W trakcie świąt przeprowadzony zostanie remont instalacji gazowej znajdującej się pod drogą. Ta zostanie w związku z tym częściowo zamknięta (wprowadzony będzie ruch wahadłowy).

Menadżer Robert Hope z Northern Gas Networks, który odpowiada za tę wartą 15 tys. funtów inwestycję, powiedział, że jego firma ściśle współpracowała z magistratem w Hull, by ustalić taki termin prac, który spowoduje, że nie zaburzą one w znaczącym stopniu płynności ruchu w mieście. „Zaplanowaliśmy wszystko z najwyższą precyzją i ostrożnością. Ale utrudnień w ruchu nie da się uniknąć” — mówił Hope w rozmowie z Hull Daily Mail. „Chciałbym przeprosić wszystkich za wszelkie trudności związane z poruszaniem się po tej części miasta w okresie, w którym trwać będą prace” — dodał menadżer i podkreślił, że remont jest konieczny dla sprawnego funkcjonowania instalacji gazowej, która ze względu na wiek jest konieczna do wymiany.

Warto podkreślić, że pracownicy Northern Gas Network osobiście udali się do mieszkańców okolicy najbardziej narażonej na utrudnienia w ruchu, by powiedzieć im o tym, co ich czeka. Postawione zostaną także tablice informacyjne, z których będzie można się dowiedzieć szczegółów dotyczących tej inwestycji.

Prace remontowe mają rozpocząć się 13 kwietnia i potrwać do 17 kwietnia włącznie (każdego dnia od 8.00 do 17.00). Fabryka Cranswick Country Foods znajdująca się w okolicy będzie otwarta tak jak zawsze.

W razie pytań warto dzwonić na infolinię Northern Gas Networks: 0800 040 7766 (wybierając tonowo 7).