Supermarket znanej sieci Lidl ma powstać przy skrzyżowaniu Mount Pleasant i Hedon Road. Deweloper poinformował, że w tym miejscu wybuduje również restaurację i pub przyjazny rodzinom z dziećmi. W sumie w inwestycji ma powstać 100 nowych miejsc pracy, w tym większość na pełny etat.

Miejsce, w którym powstać ma supermarket sieci Lidl stoi niezagospodarowane od lat 80. ubiegłego stulecia. W połowie lat 90. powstały wprawdzie plany na utworzenie tam hipermarketu Tesco, ale nie zostały one ostatecznie zrealizowane. Plac przy skrzyżowaniu Mount Pleasant i Hedon Road zaczął z czasem przyciągać wandali, bezdomnych i alkoholików i stał się jednym z miejsc, które są raczej omijane przez okolicznych mieszkańców. Dlatego też wszystkich ucieszyła informacja o tym, że już wkrótce się to zmieni – o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Radny miejski reprezentujący ten okręg, Adam Williams, powiedział, że mieszkańcy okolicy będą mogli kupować tanio już nie tylko dzięki obecności marketu sieci Asda, lecz także konkurencyjnego Lidla. Ponadto w związku z inwestycją w okolicy powstaną nowe miejsca pracy, które są bardzo potrzebne, zaznaczył. W samym supermarkecie utworzone zostanie 40 stanowisk pracy (na pełny etat), natomiast w pubie i w restauracji 20 miejsc pracy w pełnym wymiarze godzin oraz 40 na pół etatu.

We wniosku o wydanie pozwolenia na przeprowadzenie inwestycji możemy przeczytać, że sam inwestor dostrzega, iż bezrobocie w tej części miasta jest szczególnie wysokie – wyższe niż średnia dla całej Wielkiej Brytanii. Prosząc o wydanie zgody na budowę argumentowano, że stworzenie supermarketu Lidl przyczyni się przynajmniej częściowo do zmniejszenia tego problemu.

Kolejną zaletą związaną z wybudowaniem w tym miejscu supermarketu sieci Lidl ma być wzmocnienie lokalnej gospodarki. Wielu ludzi przestanie bowiem udawać się na zakupy do innych części Hull, na czym zyskają również mniejsi lokalni sprzedawcy.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ruszy budowa przy skrzyżowaniu Mount Pleasant i Hedon Road. Trzymamy kciuki za szybkie ukończenie inwestycji. Oby wszystko szło zgodnie z planem!