„Spektakularna mieszanka imprez” – tak o festiwalu Freedom Festival mówią jego organizatorzy. Ta odbywająca się dopiero po raz piąty impreza stała się dla Hull cenną wizytówką. To cztery dni niezapomnianych wrażeń i emocji. To oglądanie na żywo przybyłych z różnych części świata wspaniałych teatrów ulicznych, kabaretów, tancerzy, piosenkarzy czy komediantów.

Freedom Festival w Hull

Freedom Festival został zorganizowany po raz pierwszy w 2007 roku, w dwusetną rocznicę zniesienia niewolnictwa. Postacią bezpośrednio związaną z tym wydarzeniem jest pochodzący z Hull William Wilberforce, przywódca ruchu abolicjonistycznego, który w roku 1807 doprowadził do uchwalenia ustawy zakazującej handlu niewolnikami (The Slave Trade Act).

Impreza rozpocznie się w czwartek 6 września wieczorem, a zakończy w niedzielę 9 września. Według Pete Irvine, dyrektora artystycznego całego przedsięwzięcia, festiwal może zgromadzić nawet 5 milionów ludzi.  Z tego powodu większość imprez odbędzie się w specjalnych namiotach, rozmieszczonych na ulicach: Humber Place, Nelson Street i Wellington Street. Namioty te, w przeciwieństwie do zbyt małego Hull City Hall, pomieszczą liczną widownię pragnącą obejrzeć gorące spektakle i występy.

Nie da się ukryć, że taka ilość ludzi, mieszkańców Hull i nie tylko, przewijających się przez centrum miasta w ciągu zaledwie czterech dni to niewątpliwie niemały zastrzyk finansowy. Organizatorzy szacują, że całkowity dochód z imprezy może przekroczyć kwotę 4 milionów funtów.

>> PROGRAM  FREEDOM FESTIVAL <<

Źródło:thisishullandeastriding
Strona Freedom Festival:   www.freedomfestival.co.uk