Wiemy już, jak będzie wyglądać nowa kładka nad Castle Street – najbardziej ruchliwą drogą w Hull. Wyglądem konstrukcja będzie przypominać olbrzymią muszlę, połyskującą w świetle słonecznym. Kładka ma być gotowa już na Wielkanoc 2017 roku!

Wybudowanie kładki nad Castle Street ma związek z nadaniem Hull tytułu Brytyjskiego Miasta Kultury 2017. Zaplanowano bowiem, że część z imprez kulturalnych, które odbędą się w 2017 roku, będą mieć miejsce na wybrzeżu. Aby ułatwić dostęp do tej części miasta władze zdecydowały o wybudowaniu kładki dla pieszych nad najbardziej ruchliwą trasą w mieście.

Warto dodać, że projekt pomostu nie jest powiązany z ogólnymi planami rewitalizacja Castle Street – dzięki temu uda się go zakończyć na czas. W tej chwili inwestycja jest jednym z największych priorytetów w Hull.

Autorami projektu są ci sami architekci z firmy McDowell and Benedetti, którzy zaprojektowali kładkę nad rzeką Hull. Projekt powstał przy współpracy z firmą Arup.

Projekt kładki zakłada między innymi wybudowanie podwyższeń po obu stronach Castle Street. Na tych podwyższeniach dopiero miałaby zostać zamontowana konstrukcja.

Radni odpowiedzialni za tę inwestycję są zadowoleni z projektu kładki. Cieszą się również z tego, że udało im się w końcu oddzielić inwestycję od programu rewitalizacji Castle Street – w przeciwnym razie prawdopodobnie nie byłoby szans na ukończenie budowy na czas. Radni poinformowali, że projekt zostanie oficjalnie przedstawiony władzom miasta w sierpniu tego roku. Jeśli zyska aprobatę, będzie można ruszyć z budową. Planowany termin zakończenia inwestycji przypada na Wielkanoc 2017 roku.

Radni są przekonani o tym, że uda się zakończyć budowę na czas, chociaż jeszcze kilka miesięcy temu nie sądzili, że jest to możliwe.

Wszyscy mają nadzieję, że nowa kładka nad Castle Street będzie doskonale wpisywać się w przestrzeń miejską, stając się jedną z najpiękniejszych konstrukcji architektonicznych w Hull i szybko zyskując miano ikony miasta.