Pracownicy Centrum Pomocy i Wsparcia Feniks chcą sprawdzić, co Polacy sądzą o wyniku czerwcowego referendum i o planowanym wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.  Weź udział w sondażu!

To ciekawa inicjatywa. O Brexicie mówi się nieustannie, odkąd tylko Brytyjczycy zdecydowali, że chcą opuścić Unię Europejską. Wpływa to na nastroje społeczne, powodując presję odczuwaną przez imigrantów. W internecie toczą się niekończące się dyskusje na temat tego, co będzie po Brexicie.

Temat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem także ze strony mediów. Mało jednak wiadomo na temat tego, co o planowanym Brexicie sądzą imigranci, bo nikt jeszcze tego nie zbadał. Dlatego pracownicy i wolontariusze organizacji charytatywnej Centrum Pomocy i Wsparcia Feniks chcą zebrać dane dotyczące stosunku Polaków i innych imigrantów z naszej części kontynentu do wyniku referendum i aktualnej sytuacji w UK.

W sondzie można wziąć udział do końca sierpnia. Warto to zrobić, bo im więcej osób zabierze głos, tym bardziej wiarygodne będą wyniki badania prowadzonego przez centrum Feniks, na codzień zajmującego się udzielaniem wsparcia psychologicznego emigrantom z Europy Centralnej i Wschodniej.

Krótką ankietę znaleźć można tutaj. Badanie prowadzone jest w języku angielskim, ponieważ skierowano je nie tylko do Polaków. Pytania dotyczą między innymi tego, czy ankietowany czuł, że to niesprawiedliwe, by w referendum nie mogli brać udziału imigranci. Autorzy ankiety proszą także o opisanie swojego stosunku do wyniku referendum i określenie, czy badany zamierza pozostać na Wyspach pomimo Brexitu. Wyniki sondy będą następnie poddane gruntownej analizie i przesłane do polityków oraz do przedstawicieli prasy.

Wolontariuszka centrum Feniks powiedziała: „Interesuje nas reakcja obywateli Unii na wyniki referendum oraz to, czy miało ono wpływ na ich poczucie przynależności i bezpieczeństwa w Wielkiej Brytanii. Zadaniem sondy jest również zbadanie nastrojów poreferendalnych: czy obywatele Unii zostaną w Wielkiej Brytanii, czy może rozważają dalszą emigrację”.

Zachęcamy do udziału!