Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem naturalnej opalenizny, szumu morskich fal, budowania zamków z piasku czy może długich wędrówek – plaża to idealne miejsce dla wszystkich. Poznaj kolejne najładniejsze plaże w okolicy Hull!

W odległości niewiele ponad godzinę drogi od naszego miasta znaleźć można mnóstwo ciekawych plaż. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!

  1. Withernsea. Lato to czas wylegiwania się w promieniach słońca na rozgrzanym piasku. O ile tylko pogoda pozwoli, warto udać się w kierunku plaży. Dla miłośników leniwego spędzania czasu Withernsea jest doskonałą propozycją. Osoby ciekawe świata także znajdą coś dla siebie – w okolicy znajduje się bowiem latarnia morska, w której obecnie mieści się muzeum poświęcone gwieździe filmowej z lat 50. ubiegłego stulecia – Kay Kendall, urodzonej w Withernsea.
  2. Saltfleet. To bardzo interesujące miejsce, które z pewnością warto odwiedzić przede wszystkim ze względu na teren, w tym na wydmy morskie. Teren objęty jest ochroną (znajduje się w tym miejscu rezerwat przyrodniczy o powierzchni 1377 akrów).
  3. Spurn Point. Plaża, która przyciąga miłośników przyrody, przede wszystkim zaś morskich ptaków. Spurn Point słynie z obszarów błotnistych, które mieszają się z wodą morską, przyciągając wiele gatunków dzikich ptaków. W okolicy znaleźć można również wiele ciekawych miejsc, takich jak dwie latarnie morskie i mnóstwo ruin z czasów drugiej wojny światowej.
  4. Donna Nook. To kolejne miejsce, które powinien znać każdy miłośnik dzikiej natury. Znajduje się tutaj rezerwa przyrodniczy, który obejmuje sześć mil morskiego wybrzeża. Oprócz wielu gatunków ptaków związanych z nadmorskim habitatem (regularnie żeruje tu 47 gatunków, choć w sumie zaobserwowano ich aż 250), można tu zobaczyć jedną z większych w okolicy populację foki szarej. Z tego powodu warto odwiedzić Donna Nook już po zakończeniu sezonu turystycznego, na jesieni, kiedy foki powracają na wybrzeże.