Policja poinformowała o tym, że śledztwo w sprawie zaginięcia Polki z Hull, Renaty Antczak, posunęło się do przodu. I osiągnęło przełom. Podczas konferencji prasowej na komisariacie policji Priory Road Police Station w West Hull powiedziano, że sprawa zmieniła kwalifikację. Funkcjonariusze podejrzewają, że kobieta mogła zostać zamordowana.

Już prawie dwa miesiące mijają od momentu zaginięcia Renaty Antczak. 49-letnia Polka była widziana po raz ostatni, jak odwoziła dziecko do szkoły 25 kwietnia tego roku. Detektywi ustalili, że kobieta zostawiła swoje dziecko pod szkołą Broadacre Primary School, a następnie wsiadła do swojego czarnego mercedesa i odjechała. Zdążyła jeszcze wrócić do domu, zostawić samochód i wyjść. Potem wszelki ślad po niej zaginął. Samochód należący do Renaty Antczak został zatrzymany przez policję.

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że Majid Mustafa, mąż Renaty Antczak, został aresztowany w związku ze sprawą jej zaginięcia. Informowaliśmy o tym tutaj. Policjanci przeszukali dokładnie miejsce pracy Polki i jej dom w poszukiwaniu dowodów.

Na dalszym etapie śledztwa oskarżono Mustafę oraz jeszcze jednego mężczyznę, Roberta Lipińskiego, o podanie Renacie Antczak trującej substancji. Mężczyźni pojawili się przed sądem w Hull. Funkcjonariusze nie podali jednak więcej informacji. Aż do dziś. Podczas konferencji prasowej o godzinie 11:00 podano, że sprawa zmienia kwalifikację — policja podejrzewa, że Renata Antczak mogła zostać zamordowana. „Naszym głównym celem jest odnalezienie kobiety” — zaznaczyła jednak detektyw Grainne Casey podczas konferencji. „Mamy nadzieję, że jest zdrowa i nic jej się nie stało. Śledztwo wskazuje jednak na to, że może być przeciwnie. Sprawa prowadzona jest przez doświadczonych funkcjonariuszy, a rodzina zaginionej otrzymuje odpowiednie wsparcie. Wszystkie osoby, które znały Renatę Antczak i mogą mieć jakiekolwiek informacje na jej temat, proszone są o pilny kontakt z Policją pod numerem telefonu 01482 220427” — dodała detektyw Casey.

Zdjęcie ilustrujące materiał to ostatni obraz, na którym widać zaginioną kobietę, udostępniony przez policję.