To już druga edycja wydawnictwa. Pierwsza została opublikowana w 2009 roku, cieszyła się bardzo dużą popularnością i cały nakład został w krótkim czasie wyczerpany. Hull City activity book to książeczka zaprojektowana przede wszystkim dla dzieci – z jednej strony przemyca ciekawostki z historii i życia miejscowej drużyny Hull Tigers, z drugiej zaś rozwija rozumienie tekstu. W przypadku polskich dzieci pozwoli z pewnością rozszerzyć słownictwo w języku angielskim – Hull City activity book może okazać się zatem wspaniałym prezentem na mikołajki lub na gwiazdkę!
Hull City activity book - książeczka rozwijająca umiejętności dzieci już w sprzedaży!
Oczywiście, zaznaczyć należy, że książka przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci posiadających już pewną znajomość języka angielskiego. W przeciwnym razie sprezentowanie jej może nie mieć sensu. Jeśli nasza pociecha interesuje się sportem i włada angielskim w stopniu średnim, możemy kupując Hull City activity book, sprowokować dziecko do dalszego rozwoju językowego. Warto podkreślić, że dzieciom o wiele łatwiej przychodzi rozumienie czytanego tekstu i odkrywanie znaczenia nieznajomych słów na podstawie kontekstu, jeśli są zainteresowane treścią tego, co aktualnie czytają. Publikacja zawiera wiele quizów, propozycji gier i zabaw, dając tym samym wspaniałą okazję do wspólnego spędzania czasu przez całą rodzinę i jest polecana przede wszystkim dla dzieci powyżej 4 roku życia. Granica ta powinna być nieco wyższa w przypadku dzieci polskojęzycznych, dla których angielski jest drugim językiem, i może wynosić około 5-6 lat. Wówczas dzieci zdolne są już do posługiwania się angielskim, a z drugiej strony do bardzo szybkiej akwizycji kolejnych, niekiedy bardzo skomplikowanych, wyrażeń i zwrotów.

Książeczka Hull City activity book daje rodzicom szansę na zorganizowanie swojemu dziecku wspaniałej lekcji języka, która odbywać się będzie w formie zabawy i jednocześnie da sposobność do eksperymentowania, wykorzystywania fantazji i kreatywności. Taka forma przyswajania języka jest szczególnie polecaną przez ekspertów właśnie dla dzieci w wieku powyżej 4 lat. Rodzice powinni pamiętać, że wraz z wiekiem motywacja dzieci do nauki języka obcego maleje. Warto zatem wykorzystać zainteresowanie, które nasza pociecha wykazuje w tej chwili, i pomóc jej nauczyć się biegłego władania angielskim. Tym bardziej, że rzeczywistość, w jakiej przyszło im funkcjonować, składa się zwykle z dwóch języków: polskiego (w rodzinie) i z angielskiego (w sytuacjach oficjalnych, jak szkoła, czy na ulicy). Wymaga to od nich w dużym stopniu wielojęzyczności. Hull City activity book może być doskonałym rozwiązaniem tego problemu – ale pamiętajmy, że jedna książka nie załatwi całej złożonej sprawy, jaką jest nauka języka.

Wydawnictwo zostało przygotowane przez Uniwersytet Dziecięcy w Hull, we współpracy z drużyną sportową Hull Tigers, a przede wszystkim przy wsparciu jej właściciela Assema Allama. Dyrektor Uniwersytetu, John Buttrick, ma nadzieję na to, że książka przyczyni się do rozwoju młodego pokolenia, wyrastającego w otoczeniu iPadów i iPhone’ów, jak zaznaczył, natomiast właściciel Hull City już cieszy się na rosnące zainteresowanie jego drużyną wśród najmłodszej części społeczeństwa. Buttrick zaznacza, że publikacja Hull City activity book jest jedynie częścią programu rozwojowego koncentrującego się na nauce języka i rozwoju umiejętności z zakresu komunikowania się, jaki prowadzi kierowana przez niego placówka. Ponieważ jednak sam interesuje się sportem, postanowił zaangażować się w wydanie książeczki. Nakład wynosi trzy tysiące – wydawcy spodziewają się, że tym razem również rozejdzie się w ekspresowym tempie. A zatem – kto pierwszy, ten lepszy!

Cena Hull City activity book wynosi 4,99 funta, a pieniądze pochodzące z jej sprzedaży w całości zostaną przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Dziecięcego. Książeczkę można nabyć w różnych miejscach na terenie całego miasta, w tym w biurach Hull Dail Mail oraz Blundell’s Corner. Jeszcze raz polecamy dla wszystkich dzieci!


Źródła: http://www.hulldailymail.co.uk/,
Papuga Pleciuga. Dlaczego warto uczyć dzieci języków obcych? Poradnik dla rodziców (oprac. Goethe-Institut).