fot. Hull Daily MailCzęść pracowników w fabryce żywności w East Yorkshire spiera się o nowe warunki pracy. Około 60-ciu z 1200-tu pracowników zakładu przetwórstwa mięsnego Cranswick Country Foods pikietowało dziś przed siedzibą firmy w Preston. Według dyrektora firmy powodem niezadowolenia pracowników jest nowy system pracy wprowadzony w czerwcu tego roku natomiast związki zawodowe GMB Union podkreślają, że pracownikom obcięto pensję o 20% a o podwyżkach nie słyszano od ośmiu lat.
“Cranswick wypowiedział dotychczasowe umowy tym pracownikom, którzy należeli do związków zawodowych po czym zaproponował im podpisanie umów na znacznie gorszych warunkach.” – powiedział Dave Oglesby z GMB.

Dyrektor firmy Chris Aldersley stwierdził natomiast, że zaoferowane warunki są jednymi z najkorzystniejszych w całym kraju. Według niego większość pracowników podpisała już nowe umowy i całkowicie się z nimi zgadza.

Na naszą skrzynkę kontaktową otrzymaliśmy wiadomości od Polaków którzy pracują w Cranswisku i uczestniczą w strajku:

“Chciałbym państwa poinformować ze w firmie Cranswick Contry Foods w Preston odbył się dzisiaj strajk. Uczestniczyło w nim 80 pracowników. Trwał on od 5 rano do 2 popołudniu, jutro również będziemy strajkować od 5 rano… “

Masz zdjęcia ze strajku? Prześlij je na naszą tablicę facebook: https://www.facebook.com/hullpl