hull.plDziś na KC Stadium Tygrysy rozegrały bardzo dobre spotkanie i wygrały 2:1 z Middlesbrough czym samym odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo od ponad miesiąca.

Od początku zaczęło atakować Middlesbrough, które na początku spotkania miało kilkanaście sytuacji ale dobrze grali nasi obrońcy, którzy powstrzymywali groźne sytuacje albo ich strzały były zbyt lekkie i bez kłopotu wyłapywał je Boaz Myhill.

Pierwszą groźną sytuację Hull stworzyło w 22 minucie spotkanie, wtedy to Geovanni ruszył z piłką, kiwał się ale zbyt długo i nic nie wyszło z akcji. Swoją okazję miał również Boateng lecz jego strzał wybronił bramkarz Boro Turnbull.

Pod koniec pierwszej połowy jeszcze jedną sytuację miał Geovanni, lecz jej nie wykorzystał.

Do przerwy 0:0 choć mogliśmy spokojnie prowadzić i w drugiej połowie kontrolować sytuację na boisku.

Tuż po przerwie kilka znakomitych sytuacji miał znowu Geovanni ale wszystko skończyło się tak jak w pierwszej połowie czyli niewykorzystanymi sytuacjami.

Pierwszą bramkę w tym meczu strzeliło Boro. Justin Hoyte poszedł bardzo dobrze prawą stroną i podał fantastycznie do Tuncaya Sanli, który wykorzystał to, że miał okazję na strzał i trafił do bramki strzeżonej przez Myhilla. Była to 79 minuta.

Po tej bramce ruszyła ofensywa Tygrysów. Z kilku metrów strzał oddał Bernard Mendy, piłka odbiła się od słupka a potem od pleców bramkarza i wpadła do bramki w 81 minucie.

Trzy minuty później Geovanni został sfaulowany w polu karnym przez Wheatera i sędzia podyktował rzut karny a zawodnik Boro dostał czerwoną kartkę. Do karnego podszedł King i zdobył bramkę dającą nam zwycięstwo i bardzo cenne 3 pkt.

Skład:
Hull: Myhill, McShane, Turner, Zayatte, Ricketts, Boateng, Ashbee, Marney (61. Cousin), Barmby (61. Mendy), Geovanni (86. Halmosi ), King

Middlesbrough: Turnbull, Hoyte, Wheater, Pogatetz, Taylor, Aliadiere, Arca, Digard (87. Hines), Downing, Sanli, Alves

Hull City 2:1 Middlesbrough