Artyka to miejsce piękne i wyjątkowe – mówi fotograf Josh Harrison i zachęca do odwiedzenia wystawy jego zdjęć „79 degree” w muzeum Hull Maritime Museum. To także świetna okazja, by poczuć zimową atmosferę, której na razie w Hull mocno brakuje.

Kolekcję zdjęć finalisty konkursu na najlepszą fotografię 2014 będzie można podziwiać już od soboty 13 grudnia do 1 marca 2015 roku. Wszyscy miłośnicy pięknych i zapierających dech w piersiach widoków oraz charakterystycznej dla mroźnego Archipelagu Svarbald fauny na pewno wyjdą z wystawy usatysfakcjonowani. „Arktyka to niesamowite miejsce z nieprzemijającymi widokami i wyjątkowymi i niezwykłymi zwierzętami” – mówi autor i dodaje: „Mam nadzieję, że moje zdjęcia zainspirują wszystkich, którzy interesują się tym regionem, by wybrać się tam i zobaczyć wszystko na własne oczy” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Sama wystawa świetnie wpisuje się w klimat Hull Maritime Museum. „Nasz region ma silne więzi z Arktyką” – mówi asystent kuratora Tom Goulder. „Podróżnicy, wielorybnicy i rybacy – oni wszyscy wyruszali z Hull na wody otaczające Spitsbergen. Mamy nadzieję, że zdjęcia Josha połączone z obiektami muzealnymi pozwolą odwiedzającym na wyobrażenie sobie atmosfery tych odległych stron”.

Muzeum Hull Maritime Museum znajduje się przy placu Victoria Square. Jest czynne od poniedziałku do soboty w godzinach między 10:00 a 17:00, a w niedziele od 13:30 do 16:30. Muzeum będzie nieczynne w dniach 24 – 28 grudnia oraz 1 stycznia.

Źródło: http://www.hullcc.gov.uk/