Tym, którzy odwiedzili już Beverley Minster i strawę duchową mają już za sobą, polecamy Beverley Racecourse. Tor wyścigów konnych – chętnie odwiedzany nawet przez brytyjską królową – jest częścią naszego regionu od trzech stuleci.
Wyścigi konne - sport królów
Jockey Club został założony w 1752 roku. Od tego czasu funkcjonuje jako tor wyścigów konnych, a sprawująca nad nim pieczę organizacja działa na zasadzie non-profit: oznacza to, że pieniądze otrzymane z wpłat wejściowych w całości przeznaczane są na utrzymanie i rozwój obiektów.

Aby wejść na teren należy kupić specjalny bilet – można zrobić to na miejscu, jednak organizatorzy polecają rezerwację, szczególnie przed ważniejszymi wydarzeniami. Bilet uprawnia do wejścia na ekskluzywne Premier Enclosure, gdzie goście raczą się szampanem i innymi wytwornymi przekąskami, lub na Course Enclousure, gdzie można wybrać się na piknik w samym centrum wydarzeń. W obu miejscach znajdziemy przekąski oraz bookmacherów.

Warto zakupić także racecard – to z niej dowiemy się, jaki wyścig obecnie się odbywa oraz za jej pośrednictwem postawimy pieniądze na wybranego przez nas konia.

Terminarz wyścigów można znaleźć tutaj: http://beverley-racecourse.co.uk/racing. Tor wyścigowy Racecourse znajduje się w Beverley, przy York Road (HU17 8QZ).