W lipcu zeszłego roku w popularnym brodziku w East Park, największym parku w mieście, 18 osób zaraziło się kryptosporydiozą, chorobą wywołującą biegunkę. Teraz wodę regularnie bada inspektor sanitarny.
Kontrola brodzika w East Park
Rezultaty badania oraz odpowiedź na pytanie, czy w tym roku będzie można bawić się tam bezpiecznie, powinniśmy poznać pod koniec miesiąca. Rzecznik prasowy City Council mówi: „Pracujemy z Public Health England, żeby stworzyć spójny plan długoterminowego korzystania z brodzika. Mamy nadzieję, że pełna analiza będzie gotowa w przeciągu kilku tygodni” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

O otwarciu brodzika marzy Margot Robertson, która wraz ze swoim mężem prowadzi East Park’s Pavilion Café. „Mam nadzieję, że brodzik będzie wkrótce otwarty, ponieważ to wymarzone miejsce zabawy dla dzieci, a przede wszystkim miejsce, w którym rodzina może spędzić czas całkowicie za darmo. Wiele rodzin przychodzi do mnie i pyta o brodzik – taka oficjalna informacja dałaby wszystkim spokój umysłu”.

Ruth Brocklesby, matka dwójki dzieci, twierdzi, że chętnie powróciłaby do basenu, gdyby okazało się to bezpieczne. Według niej to dobre, że miasto zatrudniło eksperta do przeprowadzenia testów.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/