Wtórując Policji ostrzegamy wszystkich, którzy wybierają się na tegoroczną edycję Hull Fair. Złodzieje wiedzą, że to dobry czas na okradanie gości, zajętych zabawą, rozemocjonowanych i zapominających o tym, że przez cały czas trzeba mieć oczy dookoła głowy!

Policja już planuje operację, która powstrzyma złodziei przed okradaniem odwiedzających targ Hull Fair. Ci wiedzą bowiem, że Hull Fair to doskonała okazja dla nich, by polować na zdobycze. Pokazują to statystyki gromadzone przez lata przez lokalną Policję. Każdego roku widać znaczny wzrost przestępczości, przede wszystkim kradzieży, przypadający właśnie na czas Hull Fair – kilka dni w październiku.

Uważać musimy nie tylko podczas samych targów, lecz także spacerując po ulicach wokół miejsca, w którym odbywa się jarmark. Wielu złodziei krąży właśnie po tych okolicach, mając nadzieję na łatwy łup.

Policja zwraca uwagę, że najwięcej problemów sprawiają nie tyle kieszonkowcy, co raczej włamywacze, którzy wybijają szyby w samochodach i okradają pojazdy. Pamiętać zatem należy o tym, by pod żadnym pozorem nie pozostawiać w samochodzie cennych przedmiotów, przede wszystkim sprzętu elektronicznego.

Bardzo uciążliwi mogą być także pijani bezdomni, zaczepiających gości festiwalu. Dlatego Policja zapewnia, że od samego początku Festiwalu jej działania będą widoczne. Spodziewać się zatem można większej liczby patroli policyjnych, krążących po okolicach. Patrole skupiać się będą przede wszystkim na tych ulicach, gdzie najwięcej ludzi parkuje swoje samochody. Funkcjonariusze mają nadzieję, że skutecznie odstraszy to włamywaczy i drobnych złodziejaszków.

Wielu dodatkowych policjantów pojawi się także na samym targu, pilnując porządku.

Każdego roku przestępczość znacznie wzrasta podczas trwania Hull Fair. Spowodowało to, że Policja musi podejmować dodatkowe środki, by poradzić sobie z tym problemem.

Celem Policji jest maksymalne obniżenie poziomu przestępczości podczas Hull Fair.

Policja zaznacza, że często to okazja czyni złodzieja. Jeśli pozostawimy w naszym samochodzie – nawet przez roztargnienie – nawigację, radio z nieodłączonym panelem lub telefon, musimy liczyć się z tym, że przedmioty te mogą paść łupem włamywacza.

Razem z Policją nawołujemy do pilnowania cennych przedmiotów. Oczy dookoła głowy powinny być priorytetem podczas tegorocznej i każdej następnej edycji Hull Fair.