W najbliższą sobotę wieczorem – 9 października – most Humber Bridge zostanie całkowicie zamknięty w celu  przeprowadzenia niezbędnych prac konserwacyjnych.

Ten weekend został wybrany, ponieważ warunki pogodowe są wystarczające do zakończenia prac.

Most zostanie zamknięty dla kierowców, rowerzystów i pieszych od godziny 21:00 i zostanie ponownie otwarty o 7:00 rano w Niedzielę (10.10).

Praca obejmuje wymianę dwóch łożysk na końcu mostu Barton, które łączą pomost z wieżami i pomagają unieść ciężar mostu i ruch.

Łożyska umożliwiają również ruch mostu w odpowiedzi na wiatr i temperaturę.

Prace zostały przyspieszone po uderzeniu przez wiatr 80 mil na godzinę podczas burzy Ciara w lutym 2020 r. Od tego czasu przeprowadzane są inspekcje pod pokładem drogowym, aby ocenić szkody spowodowane przez burzę. To dlatego stożki są na swoim miejscu od tak dawna. Jednak w ciągu kilku tygodni od zakończenia prac zostaną usunięte.

Zamknięcie mostu sprawi niektórym niedogodności, ale decydując się na zrobienie tego między godziną 21:00 a 7:00 rano w weekend jest zminimalizowanie zakłóceń w jak największym stopniu.

Dlatego zaleca się zmianę harmonogramu wszystkich mniej istotnych podróży w tych godzinach. Niestety, każdy, kto w tym czasie odbędzie ważną podróż, będzie musiał ominąć ujście rzeki.