Brukowane uliczki Hull i jego fascynująca historia sprawiły, że miasto stało się najlepszym miejscem na nakręcenie sceny do filmu Netflix „Enola Holmes 2”. 

Oryginalny film Enola Holmes został wydany w zeszłym roku. Pierwsza część zgarnęła ponad 76 milionów wyświetleń w ciągu czterech tygodni, co czyni ją jednym z najbardziej udanych filmów wszechczasów Netflix.

Film, inspirowany powieściami amerykańskimi Nancy Springer, ma gwiazdorską obsadę. Jednym z głównych aktorów, który wcieli się w rolę Sherlocka Holmesa jest „Superman”, czyli Henry Cavill. 

Książki podążają za 14-letnią Enolą Holmes, młodszą siostrą znanego już Sherlocka Holmesa, w jej przygodach detektywistycznych.

Akcja! Zdjęcia w Hull rozpoczęły się we wtorek rano na Starym Mieście i prawdopodobnie zakończą się dzisiaj we Środę 6 października. 

Niektóre części Starego Miasta w Hull zostały przekształcone w wiktoriański Londyn na potrzeby kręcenia, a obsada przybyła w poniedziałek na próby generalne. Oprócz przekształcenia ulic w wiktoriańską scenerię, ekipa produkcyjna filmu zmieniała również znaki drogowe.

Mieszkańcy okolicy zostali ostrzeżeni o zamknięciach na High Street, Scale Lane, Bishops Lane i Chapel Lane, ale z pewnością spacerując w pobliżu tych ulic mogli zauważyć kilka „znanych twarzy”.

Fani filmu podziwiali widoki, gdy ulice zmieniały się na dwa dni filmowania. Miłośnikom pozwolono również przespacerować się po niektórych planach na Starym Mieście przed rozpoczęciem zdjęć.

 

My już nie możemy się doczekać kolejnej części filmu z udziałem Naszego słynnego miasta!
A Ty? 🙂