W przyszłym roku Hull stanie się oficjalnie Brytyjskim Miastem Kultury 2017. Oznacza to wiele zmian dla mieszkańców. Oprócz imprez kulturalnych, której zostaną dopisane do kalendarza rozrywkowego w mieście, zmienią się na przykład godziny otwarcia najważniejszych muzeów w Hull.

Władze miasta poinformowały, że udało się znaleźć fundusze, dzięki którym przedłużone zostaną godziny otwarcia najważniejszych muzeów w Hull. Wszystkie muzea w mieście oraz odnowiona galeria sztuki Ferens Art Gallery będą czynne dłużej w niedziele i w czwartki. Władze miasta mają nadzieję, że z jednej strony ułatwi to dostęp do kultury mieszkańcom Hull, a z drugiej zachęci ich do wizyty w centrum miasta, na czym zyska lokalna gospodarka. Zakłada się bowiem, że przy okazji wizyty w muzeum zwiedzający zechcą wyjść na kawę czy na piwo. I wydadzą przy tym pieniądze, wspierając lokalnych przedsiębiorców.

Przewodniczący rady miejskiej w Hull, Stephen Brady, zwrócił uwagę na jeszcze jeden aspekt. Powiedział, że liczba zwiedzających w przyszłym roku zdecydowanie wzrośnie. Jeśli władze miasta nie przedłużą godzin otwarcia muzeów i galerii Ferens Art Gallery, w instytucjach tych może zrobić się naprawdę tłoczno.

Proponowane zmiany obejmą cały przyszły rok. Między 1 stycznia a 31 grudnia 2017 roku wszystkie muzea w mieście oraz Ferens Art Gallery będą czynne w niedziele między 11.00 a 16.30 oraz w czwartki do 19.30. Pozostałe godziny otwarcia pozostają na razie bez zmian.

Zachęcamy do częstych wizyt w muzeach. Tym bardziej, że wstęp do nich jest zupełnie darmowy. Kolekcje zebrane w tych instytucjach potrafią zaskoczyć niejednego. Warto zatem korzystać z tego dziedzictwa kultury.