Przynajmniej w czterdziestu szkołach podstawowych w mieście wprowadzony zostanie program nauczania określany nazwą „Hull Curriculum”. Dzięki niemu dzieci od najmłodszych lat poznawać będą historię i kulturę miasta, w którym przyszło im żyć!

Stworzenie sylabusa związane jest oczywiście z przyznaniem Hull tytułu Brytyjskiego Miasta Kultury 2017. Chociaż projekt powstał już dwa lata temu, to w szkołach program nauczania obowiązywać będzie dopiero od nadchodzącego roku szkolnego.

Uczniowie już teraz mogli dowiedzieć się, czego będą uczyć się na jesieni. W wielu szkołach odbyła się już bowiem prezentacja nowego sylabusa. Około pięć tys. dzieci poznało 20 historii związanych z miastem, które wejdą w skład programu nauczania. Kolejne wizyty będą się odbywać na początku przyszłego roku akademickiego, czyli we wrześniu. Chodzi o to, by przedstawiciele zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie Hull Curriculum odwiedzili każdą placówkę biorącą udział w programie.

Radny Phil Webster, odpowiedzialny w radzie miejskiej za nauczanie, przyznał, że wizyty w szkołach są doskonałym sposobem na oswojenie dzieci z tym, że już wkrótce zaczną uczyć się więcej niż dotychczas o własnym mieście. „Nowy program nauczania pozwoli przekazać najmłodszym informacje dotyczące naszej bogatej historii. Uważam, że w procesie nauczania należy zwrócić szczególną uwagę na najważniejsze wydarzenia w historii Hull” — powiedział.

Menadżer Jane Avison z Heritage Learning, zespołu opracowującego sylabus, powiedziała natomiast, że dzieci już nie mogą się doczekać nowego programu nauczania. „Usłyszeliśmy wiele pozytywnych słów od uczniów wszystkich klas, którzy będą poznawać w szkołach historię Hull. Dzieci są gotowem by od września podjąć naukę programu poszerzonego o te treści” — stwierdziła Avison. I dodała: „Jest tyle ciekawych historii związanych z Hull. Pokazują one, w jak bardzo wspaniałym mieście żyjemy. Chcemy pokazać to naszym dzieciom!”.