O tym, że brytyjscy przedsiębiorcy wolą zatrudniać europejskich imigrantów, słychać od dość dawna. Jednak najnowszy raport ujawnia, że przyczyną są nie tyle mniejsze wymagania finansowe czy dotyczące warunków pracy, ale inne zalety imigrantów.
Wolą zatrudniać imigrantów nie tylko z powodów finansowych
Chartered Institute of Personnel and Development przeprowadziło ankietę na przedsiębiorcach. Wynika z niej, że przy zatrudnianiu pracowników z Unii Europejskiej pracodawcy cenią przede wszystkim takie cechy jak doświadczenie, zaangażowanie i wykształcenie – tymi kryteriami kieruje się 90% z nich. Imigranci szukają też pracy w sposób bardziej efektywny.

Z raportu wynika też, że około 60% pracowników z takich państw jak Polska czy Litwa pracuje na stanowiskach niższych niż ich wykształcenie. W przypadku Brytyjczyków odsetek wynosi tylko 20%.

Co ciekawe, właśnie firmy, które zatrudniają najwięcej imigrantów, również najwięcej inwestują w szkolenia, praktyki i staże zawodowe. CIPD postuluje teraz, by podobnie inwestować także w młodych brytyjskich pracowników.

Źródło: http://www.polishexpress.co.uk/