Jeśli twoje dziecko przyszło na świat między 1 września 2012 a 31 sierpnia 2013 roku, będzie musiało iść do szkoły w roku szkolnym 2017/2018. Sprawdź, do kiedy najpóźniej musisz zapisać je do podstawówki!

Dzieci powinny zacząć naukę w szkole na jesieni. Rodzice mogą zdecydować jednak, że chcą, by ich pociecha poszła do szkoły nieco później, jeśli uznają, że tak będzie lepiej. Opóźnienie nie powinno być jednak większe niż kilka miesięcy. Rodzice powinni poinformować szkołę, do której przydzielone zostało ich dziecko, że chcą, by rozpoczęło naukę nieco później.

Dzieci urodzone latem mogą zostać przydzielone do innej grupy wiekowej niż ta, do której należą zgodnie z obowiązującymi przepisami — i w związku z tym na przykład wcześniej rozpocząć naukę. Rodzice muszą złożyć wniosek w tej sprawie, który zostanie rozpatrzony przez odpowiednie władze. Więcej informacji na ten temat uzyskać można pod numerem telefonu 01482 300 300. Tam także dowiesz się, jak opóźnić rozpoczęcie nauki szkolnej przez twoją pociechę.

Jak zapisać dziecko do szkoły w Hull?

Aplikację złożyć należy online (formularz dostępny jest tutaj). Za pośrednictwem strony możesz złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły, dowozy i posiłki. Jeśli korzystasz z systemu po raz pierwszy, będziesz musiał zarejestrować się, podając odpowiednie dane.

Wybierając przycisk „Family” możesz podać informacje na temat swojego dziecka. Pod przyciskiem „School Places” znajduje się natomiast system, który poprowadzi cię przez dalszą część procesu zapisywania do szkoły.

Istnieje możliwość dokonania zapisu do szkoły offline, ale żeby otrzymać odpowiedni formularz należy skontaktować się z odpowiednią komisją rekrutacyjną.

Uwaga! Aplikacje złożyć trzeba najpóźniej 16 stycznia 2017 roku! System będzie nieczynny 10 stycznia 2017 roku ze względu na prace techniczne.

Osoby, które spóźnią się ze złożeniem wniosku na czas, będą musiały liczyć się z tym, że w najbliższej miejscu zamieszkania szkole braknie miejsc. Warto pamiętać także, że każda zmiana wprowadzona w aplikacji po 16 stycznia 2017 traktowana będzie jako wniosek złożony z opóźnieniem i może mieć poważne konsekwencje!

Informacje o wynikach rekrutacji zostaną przekazane 18 kwietnia 2017 roku.

Więcej szczegółów znaleźć można w tym miejscu.