West Park to jeden z bardziej znanych parków w Hull. Położony tuż obok stadionu KC Stadium jest miejscem, w którym wielu mieszkańców Hull lubi spędzać wolny czas. Sprawdź, co zmieniło się w West Park w ostatnim czasie!

Inwestycja o wartości 1,2 mln funtów, realizowana w całości ze środków własnych miasta Hull, rozpoczęta została wiele miesięcy temu. W tej chwili West Park jest już w pełni funkcjonalny.

W czerwcu otwarto w parku Kids Kingdom — przestrzeń przeznaczoną dla dzieci. Nazwę wymyśliły dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej Chiltern Primary School. Oficjalnego otwarcia dokonał parlamentarzysta Alan Johnson.

W parku znajduje się między innymi brodzik dla dzieci oraz specjalna wieża konstrukcją nawiązująca do epoki średniowiecza, dzięki której dzieci mogą odbyć podróż do czasów szlachetnych rycerzy i ich dam. Dzieci mogą wyszaleć się na świeżym powietrzu, wspinając się wysoko, a potem zjeżdżając bezpiecznie w dół. To nie lada gratka dla młodych poszukiwaczy przygód!

Niedługo w West Park otwarty zostanie skatepark. To miejsce przeznaczone dla nieco starszych dzieci, które także lubią aktywnie spędzać czas. W parku stworzono ponadto strefę „Games”.

Wizyta w West Park to doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu w gronie rodziny lub przyjaciół. Szczególnie wiosną i latem, kiedy pogoda sprzyja wychodzeniu na dwór i aktywności fizycznej. Już niedługo wiosna, a zatem życzymy dobrej zabawy w jednym z najciekawszych parków w Hull!