Hull Marina to doskonałe miejsce na spędzenie kilku chwil podczas jesiennego, kolorowego, niedzielnego popołudnia. Sprawdź, dlaczego warto się tam wybrać!

Kompleks Hull Marina został otworzony w 1983 roku. Obejmuje jednak kilka doków, ważnych z punktu widzenia historii Kingston upon Hull – na przykład Humber Dock (1809 rok) czy Railway Dock (z 1846 roku). Od kilkudziesięciu już lat z mariny nie korzystają statki przemysłowe. Można za to obejrzeć piękne jachty cumujące niemal w samym sercu miasta!

Hull Marina to obowiązkowy punkt do zobaczenia dla każdego, kto odwiedza miasto. Nie oznacza to jednak, że jego mieszkańcy nie powinni udać się w to miejsce i spędzić kilka miłych chwil, sącząc kawę w jednej z położonych w okolicy kawiarni.

W tym miejscu czuć historię miasta. Dlatego warto odwiedzić je podczas niedzielnego popołudnia, przejść się wzdłuż mariny, obejrzeć piękne jachty.

Kolejną atrakcją, z której można skorzystać to most „Murdoch” wybudowany w tym roku, który łączy centrum miasta z mariną, nabrzeżem i targiem owocowym, umożliwiając pieszym i rowerzystom bezpieczne przejście przez jezdnię. 

Od najniższego punktu ma 47 metrów wysokości (dwa metry wyżej niż Hull Minster), 60 metrów długości i waży 150 ton. Zdecydowanie jest wart zobaczenia i przejścia! 

Miło się zaskoczysz schodząc z mostu, tuż obok zostały wybudowane „schody” siedziska, na których możesz odpocząć i zachwycić się widokiem na przystań.

Podczas wizyty w tej części miasta odwiedzić można również położone w okolicy sklepy, restauracje czy puby.

Zapraszamy do przystani Hull Marina!

Źródła:
http://web.archive.org
http://www.bwml.co.uk,
http://pl.tripadvisor.com