Daily Mail opublikowało jakiś czas temu materiał, w którym podjęto temat naszego miasta — i dziwnych ciekawostek związanych z nim. Przedstawiamy najciekawsze!

Najbogatszym mieszkańcem miasta jest Egipcjanin

Zgodnie z listą najbogatszych ludzi Sunday Times, najbogatszym mieszkańcem Hull jest Egipcjanin Assem Allam, który posiada firmę Allam Marine. Jego majątek szacuje się na około 340 mln funtów.

Jeśli jednak spojrzymy mniej lokalnie, Allam i jego dobytek przestaną robić wrażenie. Najbogatszymi ludźmi w East Yorkshire są bowiem bracia Healey, których majątek wynosi w sumie około 1,5 mld funtów. To dopiero coś!

Hull popiera Brexit

W czerwcowym referendum aż 76 646 mieszkańców miasta zagłosowało za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. 36 709 mieszkańców było przeciwnych Brexitowi. To miażdżąca większość! I to pomimo starań wielu polityków, którzy robili wszystko, by zachęcić ludzi do głosowania za pozostaniem we Wspólnocie. Uważa się jednak, że mieszkańcy miasta chcieli się odgryźć na rządzie, licząc na zmianę. Zmiana nadejdzie. Nie wiadomo, jakie będą jej skutki.

W Ameryce też jest Hull!

W stanie Massachusetts w USA znaleźć można miasto, które nazwano na cześć naszego — Hull. W innych stanach także są Hull (Georgia, Illinois, Iowa, North Dakota, Texas, West Virginia oraz w Wisconsin), ale nie mają z naszym nic wspólnego.

Hull śmierdzi. Wiemy dlaczego!

W niektórych miejscach w Hull rzeczywiście trudno nie poczuć uciążliwego smrodu. Było tak w zasadzie od zawsze, szczególnie w epoce wiktoriańskiej, kiedy rozwijał się przemysł rybny. Śmierdziała też znienawidzona przez wszystkich fabryka Fish Meal Factory przy St Andrew’s Dock. Teraz też smród pochodzi z podobnego źródła. Jego źródłem są rybie wnętrzności, a w szczególności jelita, które wykorzystywane są przez okolicznych rolników w charakterze nawozu.

Jakie jeszcze ciekawostki na temat naszego miasta znacie? Czekamy na informacje w komentarzach!