Na przestrzeni lat w Hull przeprowadzono wiele wykopalisk w celach badawczych oraz prac budowlanych. Niektóre z nich pozwoliły na odkrycie niezwykłych znalezisk, które przyczyniły się do lepszego poznania historii miasta.

Podczas prac odkrywkowych znaleziono kości wielu zwierząt, które kiedyś zamieszkiwały te okolice. Ciekawym wyjątkiem były szczątki pelikana, odkryte w 1928 roku w trakcie badań archeologicznych. Kości były zaskoczeniem ze względu na położenie miasta z dala od morza czy dużych zbiorników wodnych.

Innym niecodziennym znaleziskiem było odkrycie fragmentów szkieletu dzika przez pracownika wykopalisk przeprowadzanych w pobliżu ratusza miejskiego. W latach 30. XX wieku szczątki zostały przekazane do muzeum w Hull, gdzie przez lata budziły duże zainteresowanie.

Ale w trakcie prac odkrywkowych niejednokrotnie odnaleziono także kości należące do ludzi. W 1856 roku pracownicy przekopywali tereny obecnej Spring Street, kiedy natrafili na szczątki ludzi ubranych w mundury z okresu wojny domowej z XVII wieku. Znalezisko rozwiało zagadkę zniknięcia żołnierzy stacjonujących w garnizonie Hull, które do tej pory uważano za dzieło szatana. Pod koniec XIX wieku przeprowadzono prace w okolicach Whitefriargate, które poskutkowały wykopaniem kolejnego szkieletu. Kości należały najprawdopodobniej do mnicha z męskiego zakonu Old White Friary, który znajdował się wcześniej w tym miejscu. Podobnego odkrycia dokonano w 1935 roku, kiedy trzy ludzkie szkielety zostały znalezione podczas prac na Day Street. Według śledztwa policyjnego, kości należały najpewniej do miejscowych włóczęgów.

Jeden z pracowników budowy Wilerforce Centre w 2010 roku dokonał niecodziennego znaleziska. Podczas pracy odnalazł pistolet, niemiecki Luger z czasów II wojny światowej. Zaciekawienie wzbudziła oznaczona na nim data „1943”. Po dokonaniu analizy ustalono, że pistolet należał do ostatniej wyprodukowanej serii tego modelu.

Prace wykopaliskowe na terenie Hull pozwoliły na lepsze poznanie nie tylko historii miasta, ale również jego architektury. Podczas budowy piwnic w biurach portowych odkryto łuk, który najprawdopodobniej był kiedyś częścią kanału wodnego zaopatrującego Hull w wodę, kiedy miasto było otoczone murami obronnymi. Ostatecznie łuk został podzielony i dodany przez architekta do budowanych obiektów.