Na początku, w latach 40. XIX wieku, najstarsza czynna stacja kolejowa nazywała się Hull Paragon Street. Potem jej nazwę zmieniano jeszcze kilkukrotnie, by w końcu nazwać dworzec Paragon Station, Hull.

Pierwsza stacja została wybudowana przez grupę Hull and Selby Railway w latach 40. XIX stulecia. Kilka lat później, w wyniku porozumienia Hull and Selby Railway z York and North Midland  Railway oraz Manchester and Leeds Railway udało się stworzyć połączenie kolejowe naszego miasta z Bridlington. Hull rozwijało się w tym czasie dynamicznie i coraz więcej osób zaczęło korzystać z kolei. Nic dziwnego, że postanowiono stworzyć stację kolejową, która byłaby położona nieco bliżej centrum miasta.

Ciekawostką jest, że przy stacji kolejowej, położonej pierwotnie naprzeciw ulicy Anlaby Road, postanowiono stworzyć również hotel. Budynek w stylu włoskiego renesansu był nazywany Hudson’s Folly. Wiele osób sądziło, że hotel jest zdecydowanie za duży i zbyt ekskluzywny jak na miasto rozmiarów Hull. Mimo to opłacało się stworzyć w mieście taki obiekt — już kilka lat po jego otwarciu, w 1853 roku, nocowała tu królowa Elżbieta wraz z rodziną podczas wizyty w mieście.

W latach 70. XIX wieku udało się po raz kolejny rozwinąć sieć połączeń kolejowych i rozbudować trakcję. Dzięki temu ze stacji Paragon w Hull odjeżdżało jeszcze więcej pociągów. Zmodernizowano również sam dworzec, poszerzając i wydłużając perony w celu zwiększenia ich powierzchni po to, by mieściło się na nich więcej podróżnych.

Podczas masowego exodusu ludności ze Skandynawii tysiące podróżujących korzystało ze stacji Paragon. Zarządca dworca postanowił nawet wybudować dla nich oddzielne pomieszczenie, w którym mogli odpocząć przed dalszą podróżą.

Kolejna modernizacja dworca nastąpiła na początku XX stulecia. Wówczas architekt William Bell zaprojektował nowe perony, które znajdowały się pod szklanym dachem podtrzymywanym przez stalowe filary. Powierzchnie, w których uprzednio znajdowały się biura, przekształcono na poczekalnie dla pasażerów. Wyremontowano również starzejący się powoli hotel. Niestety, po kilkunastu latach, 5 marca 1917 roku nalot powietrzny doprowadził do zniszczenia części dworca.

Później seria bomb spadła na Paragon Station w 1941 roku, doprowadzając do poważnych zniszczeń. Natomiast w 1990 roku hotel uległ zniszczeniom spowodowanym przez pożar.

Na początku XXI wieku postanowiono odnowić dworzec i obszar, na którym się znajdował i tchnąć w niego nowe życie, tworząc tu na przykład sklepy.

Warto podkreślić, że Paragon Station to dworzec, który przyjmował niegdyś tysiące podróżujących. Zarządca musiał o niego dbać, jeśli chciał, by mieli one dobre zdanie o Hull — to w końcu pierwsze miejsce, które widzieli po wyjściu z pociągu!