O mieszkańcach Hessle Road, którzy od dwunastu lat zmagają się z problemem prostytutek na ich ulicy, pisaliśmy już wcześniej. Być może Hull City Council wpadł na pomysł rozwiązania problemu.
Walki z prostytutkami ciąg dalszy
W okolicy Hessle Road policja już wprowadziła więcej patroli, a organizacje dobroczynne jak Lighthouse Project oferują pomoc dziewczynom, które prostytucją parają się z powodu problemów finansowych lub ze względu na uzależnienie od narkotyków i alkoholu. To jednak nie rozwiązuje problemu, ponieważ nie wszystkie prostytutki chcą otrzymać pomoc.

Prawnicy Rady Miasta zastanawiają się teraz, czy Hull może wprowadzić w życie Paragraf 222, który można zastosować gdy : „lokalna władza uważa, że wprowadzenie jego zapisów jest korzystne dla ochrony lub promocji interesów lokalnej społeczności” (Local Government Act 1972).Radny Daren Hale tłumaczy, że przepis można by zastosować, ponieważ problem nie dotyczy jednej osoby, a dzięki niemu można by zabronić wykonywania konkretnej czynności: w tym wypadku prostytucji. „Nasi prawnicy sprawdzają, czy można zastosować paragraf w tej sytuacji. To dałoby miastu możliwość postawienia przed sądem każdego, kto łamie zakaz. To może nie zniechęcić prostytutek, ale liczymy na to, że zniechęci ich klientów” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Radny ma nadzieję, że kamery – które mają pojawić się w okolicy jeszcze w wakacje – również pomogą. „Namierzanie prostytutek nie ma większego celu” – mówi Hale. „One zawsze wrócą. Musimy zając się kerb-crawlers, czyli mężczyznami zaczepiającymi prostytutki z samochodów. Kamery pozwolą ustalić numery rejestracyjne ich aut. Myślę, że mężczyźni zastanowią się dwa razy wiedząc, że wizyta u prostytutek z Hessle Road może skończyć się odwiedzinami ze strony policji.”

Humberside Police uważa, że wprowadzenie Paragrafu 222 pomoże w ich pracy. Na razie policja korzysta z możliwości nakładania na prostytutki i ich powracających klientów Asbo, czyli zakazu zbliżania się do danej okolicy. Funkcjonariusz liczą na to, że paragraf umożliwi im także dokonywanie aresztowań.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/