Zaledwie w ciągu dwóch lat (2014 — 2016) w Hull ukradziono ponad 3 tysiące samochodów. Najczęściej do kradzieży dochodziło na obszarze oznaczonym kodem pocztowym HU5. Ale inne miejsca także są niebezpieczne! Sprawdź, które!

Każdego roku liczba skradzionych samochodów jest wysoka i wynosi kilkaset sztuk. Opracowywaniem danych na temat tego, które dzielnice miasta są najbardziej zagrożone pod tym względem, zajmują się między innymi towarzystwa ubezpieczeniowe. Oceniają one w ten sposób ryzyko przygotowując polisy.

Zgodnie z najnowszymi danymi w latach 2014 — 2016 w Hull skradziono dokładnie 3135 samochodów. 295 pojazdów z tej listy skradziono na obszarze oznaczonym kodem pocztowym HU5, co czyni go miejscem o największym ryzyku.

Firmy ubezpieczeniowe podkreślają jednocześnie, że policja nie radzi sobie ze ściganiem złodziei samochodów. Tylko w 10% przypadków udaje się przeprowadzić skuteczne śledztwo i ukarać przestępcę.

Co ciekawe, eksperci podkreślają, że nowe samochody wyposażone są w takie zabezpieczenia, że naprawdę niełatwo je ukraść. A mimo to liczba kradzieży rośnie — i to nie tylko w Hull i w regionie, lecz w całej Wielkiej Brytanii.

„Kradzież samochodu przez osobę, która nie posiada do niego kluczyka z immobilizerem, jest niemal niewykonalna. Dlatego większość złodziei najpierw kradnie sam kluczyk — albo włamując się do domu, albo przeglądając osobiste rzeczy ofiary kradzieży, na przykład torebkę lub kieszenie w płaszczu. Tylko niektórzy złodzieje potrafią oszukać immobilizer i inne systemy zabezpieczające pojazd przed kradzieżą” — tłumaczy Jon Wilshire z firmy ubezpieczeniowej esure.

A zatem jak zabezpieczyć się przed kradzieżą? Najlepiej trzymać kluczyki do samochodu w bezpiecznym miejscu, z dala od okien i drzwi.

Poniżej przedstawiamy 11 obszarów wraz z ich kodami pocztowymi, w których nasz samochód jest najbardziej narażony na kradzież. Podajemy także liczbę skradzionych aut w latach 2014 — 2016.

HU 5 — 295 samochodów

HU 3 — 270 samochodów

HU 9 — 178 samochodów

HU 6 — 141 samochodów

HU 7 — 138 samochodów

HU 8 — 132 samochody

HU 4 — 79 samochodów

HU 17 — 76 samochodów

HU 12 — 57 samochodów

YO 15 — 47 samochodów

YO 16 — 44 samochody