Wielokrotnie nagradzana galeria Ferens Art Gallery to zbiór ciekawych obrazów od średniowiecza do czasów współczesnych. Muzeum nastawione jest na przyjmowanie rodzin z dziećmi, posiada również ciekawą ofertę edukacyjną.

Galeria Ferens Art Gallery została otwarta w 1927r. Od tego czasu jest miejscem wystaw stałych oraz czasowych i często gości dzieła światowego malarstwa. W galeriach znajdują się obrazy średniowieczne, wiktoriańskie i edwardiańskie, a także przykłady brytyjskiej sztuki współczesnej. W galerii European Old Artists można podziwiać obrazy duńskich i flamandzkich mistrzów malarstwa. W Ferens zobaczymy płótna podpisane takimi nazwiskami jak Frans Hals, Antonio Canaletto, Stanley Spencer, David Hockney, Helen Chadwick czy Gillian Wearing.

Rodziny, które do muzeum wybierają się z dziećmi, mogą zadzwonić i za darmo zarejestrować family activity box. Znajdują się tam zadania i historyjki dla dzieci w wieku do 12 lat – opiekun sam decyduje, które według niego będą najbardziej odpowiednie. Box może być związany z jednym z kilku obrazów.

Dzieciom spodoba się także Children`s Gallery, przewidziana dla dzieci w wieku od sześciu do dziesięciu lat, w której znajdzie się także coś ciekawego dla młodszych dzieci. A i rodzice dowiedzą się co nieco o sztuce. Przeróżne zadania pozwalają dzieciom lepiej poznać sztukę i tworzących ją artystów, a także własnymi rękami poznać różne metody malarskie i rzeźbiarskie.

Wstęp do wszystkich galerii jest darmowy. Ferens Art Gallery otwarta jest od poniedziałku do soboty od 11:00 do 17.00, a w niedziele od 13.30 do 16:30. Galeria otwarta jest również w Wielkanocny Poniedziałek i Bank Holidays.