To bardzo ciekawy projekt. Dwie duże firmy zamierzają wspólnymi siłami otworzyć między Hull i Hedon nową inwestycję — park energetyczny Yorkshire Energy Park. A to oznaczałoby powstanie około 700 miejsc pracy!

Firmy Sewell Group z Hull oraz MS3 Networks z Hessle połączyły siły. Zamierzają przy pomocy ekspertów z Chiltern Group otworzyć park energetyczny Yorkshire Energy Park.

Plan, który przedstawiono niedawno, zakłada stworzenie w tym miejscu małej, przyjaznej środowisku elektrowni, centrum szkoleniowego w zakresie nowoczesnych technologii oraz parku biznesowego. Oprócz tego w inwestycji miałoby się znaleźć centrum służące do przechowywania i zapisywania danych.

Odpowiedzialny za projekt Rob Cawkwell z grupy Sewell Group powiedział, że to projekt o znaczeniu strategicznym dla regionu, który łączy wiele obszarów: energetykę, biznes i edukację. „To projekt długofalowy, przy którym zamierzamy zatrudnić mieszkańców okolic, podobnie jak w przypadku wielu innych projektów, które  podejmowaliśmy” — powiedział Cawkwell podczas spotkania poświęconego inwestycji Yorkshire Energy Park.

Żeby możliwe było przeprowadzenie inwestycji, lokalne władze muszą jednak wydać stosowne pozwolenia. Wiadomo, że firmy Sewell Group i MS3 Networks zamierzają wystąpić o nie jeszcze w tym roku. Już w przyszłym miesiącu pomysł będzie konsultowany z mieszkańcami miejscowości Preston, Hedon, Paull i Thorngumbald podczas serii specjalnych spotkań. Inwestorzy zapewniają, że głos lokalnych mieszkańców będzie dla nich bardzo ważny podczas fazy planowania. „Nie chcemy unikać opinii, zamierzamy włączyć mieszkańców w naszą inwestycję” — zapewniają.

Inwestorzy zdają sobie sprawę z tego, że aby projekt mógł zostać zrealizowany, konieczne będzie zainteresowanie nim firm, które będą chciały przenieść do parku swoje oddziały. „Mamy nadzieję, że pierwsze siedziby naszych partnerów w parku Yorkshire Energy Park zaczną pracę już w 2018 roku” — powiedział Cawkwell.