Co jakiś czas inspekcja sanitarna sprawdza, w jakich warunkach przygotowywane jest jedzenie sprzedawane w knajpkach i restauracjach w mieście. Tym razem cztery punkty gastronomiczne nie spełniły wymaganych standardów. Sprawdź, które!

Najgorzej podczas ostatnich inspekcji wypadła pizzeria Sirius Pizza przy Sibelius Road. Inspektorzy przyznali jej zero punktów, co oznacza, że natychmiast muszą zostać wprowadzone zmiany, dzięki który uda się utrzymać wymagane standardy.

Kolejne trzy punkty gastronomiczne: LX Charcoal Grill Bar przy Spring Bank, Little Deli przy Church Street  oraz Chinese Express przy New Cleveland Street wypadły niewiele lepiej i otrzymały jedynie jeden punkt. To także oznacza, że konieczne są zmiany.

Inspekcje przeprowadzane są w punktach gastronomicznych zarejestrowanych w urzędzie miasta. Dlatego, jak podkreśla Michael Fish z magistratu w Hull, właściciel nowej restauracji powinien czym prędzej zgłosić się do urzędu i zarejestrować swoją działalność.

Urzędnicy i inspektorzy mają za zadanie upewnić się, że jakość posiłków serwowanych w danym miejscu, jest odpowiednio wysoka, a przy pracy w kuchni zachowane są wszelkie standardy — przede wszystkim higieniczne.

„Naszym zadaniem jest edukowanie i sprawdzenie, czy mieszkańcom Hull nie grozi na przykład zatrucie pokarmowe, jeśli zjedzą posiłek w wybranej restauracji” — mówi Michael Fish. Inspektor Fish dodaje, że osiągnięcie wysokiego wyniku jest możliwe, o ile w restauracji przestrzega się wszystkich reguł i procedur. I dotyczy to nawet nowych lokali, które dopiero zostały otwarte.

Właściciele i menadżerowie nisko ocenionych restauracji zapewniają, że wprowadzą niezbędne zmiany. „Szykujemy się już na kolejną wizytę inspektorów. Kiedy zaczynaliśmy biznes, nie mieliśmy odpowiednio dużego kapitału, żeby natychmiast wprowadzić wszystkie procedury w życie, ale zmienimy to” — zapewnia Ahmad Riaz, menadżer Sirius Pizza.

Warto śledzić wyniki inspekcji sanitarnych w lokalach gastronomicznych i nie narażać się niepotrzebnie na problemy zdrowotne spowodowane zjedzeniem posiłku w nieodpowiednim miejscu.